DONČIĆEVI MAVSI POPUT DIRKOVIH: / Slovenski novak odveo momčad do serije kakvu ne pamti od šampionske sezone

U najjačoj košarkaškoj ligi svijeta odigrano je pet utakmica

5.12.2018.
8:34

Osmu uzastopnu utakmicu odigrala je momčad Indiana Pacersa bez svog All-Star igrača Victora Oladipa, ovaj put protiv Chicago Bullsa koje su svladali 96-90. Predvođeni Mylesom Turnerom (18 poena, jedanaest skokova, pet blokada) Pacersi su pokvarili debitantsku utakmicu Jima Boylena na klupi čikaške momčadi.

Darren Collison je ugradio 23 poena i osam skokova u pobjedu Indiane, a hrvatski reprezentativac Bojan Bogdanović 14 uz šest uhvaćenih lopti. Nakon što je propustio uvodni dio sezone 21-godišnji Finac Lauri Markkanen odigrao je drugu utakmicu za Bullse te predvodio sastav s 21 poenom i deset skokova, no sedmi uzastopni poraz i jedanaesti u posljednjih dvanaest utakmica ipak je upisan.

INDIANAPOLIS, IN - DECEMBER 08: Bojan Bogdanovic #44 of the Indiana Pacers celebrates after making a shot against the Cleveland Cavaliers at Bankers Life Fieldhouse on December 8, 2017 in Indianapolis, Indiana. NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and or using this photograph, User is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement. Andy Lyons/Getty Images/AFP

Tragično otvaranje Sunsa

Manje uspješan od Bogdanovića bio je Dragan Bender čiji su Phoenix Sunsi već naviknuti na poraze. Omjerom najslabija momčad lige (četiri pobjede i 20 poraza) u noći na srijedu pokleknula je pod naletima Sacramento Kingsa koji su slavili 122-105. Dvadeset poena stiglo je od Buddyja Hielda i to za nepunih osamnaest minuta igre, a 71 od igrača s klupe.

Sunsi su loše otvorili utakmicu pa su do desetog poena stigli dok je druga četvrtina već itekako trajala. Promašila je momčad iz Phoenixa dvanaest početnih pokušaja za tri poena, a utakmicu otvorila s tragičnih 3-17 iz igre pa je već u drugoj četvrtini njihov zaostatak bio veći od 30 poena. Bender je dobio priliku u trajanju jedne četvrtine, promašio je jedini pokušaj iz igre (tricu) i pogodio sva četiri slobodna bacanja. Uz četiri poena imao je dva skoka i jednu asistenciju.

PHOENIX, AZ - OCTOBER 20: Dragan Bender #35 of the Phoenix Suns looks to pass during the NBA game against the Los Angeles Lakers at Talking Stick Resort Arena on October 20, 2017 in Phoenix, Arizona. The Lakers defeated the Suns 132-130. NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and or using this photograph, User is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement. Christian Petersen/Getty Images/AFP

Dončić vodi Dallas

Zanimljiv podatak vezan je uz Dallas Maverickse predvođene slovenskim novakom Lukom Dončićem. Pobjedom protiv Portlanda, a bilo je 111-102, Dallas je stigao do osme uzastopne pobjede u svom American Airlines Centeru što je postignuće kakvo ta momčad ne pamti od ožujka 2011. godine, odnosno iz godine u kojoj je Dallas predvođen Dirkom Nowitzkim stigao do svoj jedinog NBA naslova.

Za devetu pobjedu u posljednjih jedanaest utakmica ponovno je potegnuo Dončić koji je ogled zaključio s 21 poenom i devet skokova...

NBA liga, rezultati:

Indiana Pacers - Chicago Bulls 96-90 Miami Heat - Orlando Magic 90-105 Dallas Mavericks - Portland Trail Blazers 111-102 Phoenix Suns - Sacramento Kings 105-122 Utah Jazz - San Antonio Spurs 139-105