UMALO SRAMOTAN PORAZ / Drama u ABA ligi: Cibona u zadnjoj sekundi do pobjede nad Borcem koji je igrao s juniorima

Koš za pobjedu 'Vukova' zabio je Smajlagić

7.2.2023.
21:14
Jurica Galoic/PIXSELL

Košarkaši Cibone svladali su Borac u Čačku 84-83 (21-27, 17-16, 23-15, 23-25) u posljednjem susretu 18. kola regionalne ABA lige.

PRETKVALIFIKACIJE ZA EURO /

Aco Petrović objavio popis bez jednog od najboljih igrača ABA lige: 'Reprezentacija ne može igrati kao Zadar...'

Utakmicu je bolje otvorila domaća momčad koja je početkom druge četvrtine imala i dvoznamenkastu prednost. No, u drugoj dionici Cibona je stabilizirala igru te je spustila zaostatak na 38-43 prije odmora.

Sredinom treće četvrtine Cibona je napokon povela (50-49) i taj dio igre dobila s 23-15. U velikoj neizvjesnosti prošla je cijela posljednja četvrtina, ali je tada Cibona kontrolirala rezultat i bila u stalnom vodstvu. Kapusta je u posljednjoj minuti pogodio pet od šest slobodnih bacanja, ali je 14 sekundi prije kraja promašio jedno koje je Ciboni ostavilo dva poena prednosti (82-80).

No, za Borac je potom Glišić, iz okreta, pogodio tricu za vodstvo 83-82. Cibona je imala dvije i pol sekunde za zadnji napad koji je Smajlagić iskoristio za koš, s pet metara, vrijedan pobjede.

Borac u ogromnim problemima

Najbolji igrač Cibone bio je Borna Kapusta koji je ubacio 22 poena uz 12 asistencija. Aleksandar Aranitović je dodao 14 koševa uz četiri skoka i tri ukradene lopte, dok je Krešimir Radovčić ubacio 10 poena. U poraženom sastavu Hunter Hale je dao 29 koševa uz devet skokova i pet asistencija.

Treba naglasiti da je trener Borca Dejan Mijatović zbog bolesti imao jako smanjen kadar te je protiv Cibone igrao sa samo sedam igrača, od čega su bila četvorica juniora.

Na samom vrhu ljestvice su Partizan s omjerom 16-2 te Crvena zvezda sa 16-1. Slijede Budućnost i FMP koji imaju po 12 pobjeda i šest poraza, dok je Cedevita Olimpija na omjeru 12-5. Zadar ima 9-9, Split i Cibona su na 7-11. Borac je pretposljednji s omjerom 4-14.