Šok za Cedevitu: Kraj sezone za Marka Tomasa

U hrvatskom derbiju u sklopu 5.

26.10.2013.
20:51

Istina, utakmica je bila posve izjednačena sve do posljednje četvrtine u koju je Cibona ušla s malom prednošću 51:48. No, momčad Nevena Spahije je zadnju dionicu otvorila s 11:0 i riješila sve nedoumice, a bizarno zvuči podatak da je Cedevita u završnih deset minuta ostala bez koša iz igre! Jedina tri poena iz slobodnih bacanja upisao je Miro Bilan.

Za košarkaše Jasmina Repeše je to prvi ovosezonski poraz, dok je Cibona došla do treće pobjede u pet kola.

Andrija Žižić je bio prvo ime kod ''vukova'' s 15 koševa i sedam skokova, a odmah do njega je bio i Dario Šarić s 11 poena, isto toliko skokova i tri asistencije. Cedevitu je s 14 koševa i osam skokova predvodio Jusuf Nurkić..

Cedevita je očito na duže vrijeme ostala bez Marka Tomasa, koji je ozlijedio ahilovu tetivu.

"Sigurno da je ta ozljeda Tomasa utjecala na moje igrače. Specijalno jer se Tomas vraćao nakon ozljede, uzimao je svoje mjesto u ekipi i dao je stabilnost u oba bravca. No, eto, život je takav", izjavio je trener Cedevite Jasmin Repeša.