Cibona došla do druge pobjede u ABA ligi

Košarkaši Cibone upisali su drugu ovosezonsku pobjedu u ABA ligi. Na domaćem parketu Cibosi su u sklopu 2.

13.10.2011.
0:57

Nakon poraza u unaprijed odigranoj utakmici trećeg kola protiv Maccabija u Tel Avivu, momčad Joke Vrankovića vezala je tako dvije pobjede, prvo protiv Radničkog (98:94 u produžetku) i sada protiv slovenskog prvaka. Chase je od svoja 22 koša njih 18 zabio iza linije za tri poena (6-7), a pridodao je i četiri ukradene lopte. Dvoznamenkasti su kod zagrebačkog sastava bili i Tomislav Zubčić (14 koševa u 7 skokova) i Marin Rozić (12 koševa uz 4 asistencije). U redovima Krke najefikasniji je s 18 koševa bio Jerome Jordan, dok je 15 zabio Jimmy Baxter.

Na gostovanju u Španjolskoj svladale su Rivas Ecopolis sa 74:69 u 1. kolu C skupine.

Španjolske košarkašice su dobile prvo poluvrijeme sa 37:32, ali su naše košarkašice boljom igrom u nastavku stigle do velikih bodova. Najefikasnija u ekipi Gospića je bila Amerikanka Julia McBride s 15 koševa. Sandra Mandir i Jelena Ivezić, najveće uzdanice Gospića, postigle su obje po 12 koševa.