Cedevita došla na korak do naslova prvaka Hrvatske

Košarkaši Cedevite došli i do druge pobjede u finalu Hrvatskog prvenstva. Cibona je pala rezultatom 69:61.

7.6.2014.
22:24

Odmah na početku treba spomenuti kako je utakmica počela minutom šutnje za pokojnog Dražena Petrovića koji je prije točno 21 godinu tragično stradao u prometnoj nesreći.

Što se same utakmice tiče Cibona i Cedevita odigrali su ne pretjerano kvalitetnu utakmicu s puno pogrešaka u igri. Cedevita je vodila gotovo cijelu utakmicu ali s nekoliko koševa prednosti i nikako se nije uspijevala odlijepiti.

Na poluvremenu su Vitamini imali prednost od pet koševa prednosti, a egal se nastavio sve do nekoliko minuta prije kraja kada su se odlijepili na osam koševa prednosti koje Cibona nije uspjela nadoknaditi.

Kao i u prvoj utakmici najbolji u redovima Cedevite bio je Nolan Smith koji je ubacio 19 koševa, dok je po običaju s druge strane najraspoloženiji bio Darijo Šarić sa 17.

Cedevita sada vodi s 2-0 u seriji, a treća i možda posljednja utakmica na rasporedu je u utorak.