BABO IGRA KOŠARKU ŽIVOTA: / Nezaustavljiv je u dresu Pacersa, a ove njegove brojke pokazuju kakva je igračina

Najbolji hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović igra najbolju i najzreliju košarku svoje karijere. U posljednjih 18 NBA susreta, Babo je zabio najmanje 10 poena. Znači, u posljednje vrijeme ostvaruje dvocifreni učinak u koševima i ne staje. Trenutno je na prosjeku od 16.6 poena, 3,9 skokova i 1,4 asistencije po susretu. Ukupno je ove sezone u 24 susreta, od 27 u kojima je nastupio, zabio najmanje deset poena...

BOGDANOVIĆ BRILJIRAO URNEBESNOM IZJAVOM: /

Popularni Babo u jednoj rečenici očitao lekciju Amerikancima

Opet pokazao svoju košarkašku inteligenciju i raskoš

U noći s ponedjeljka na utorak o hrvatskom vremenu, Bogdanović je u pobjedi svojih Indiana Pacersa protiv Washington Wizardsa 101 - 109 u Indianapolisu, pred svojim navijačima, startavši u petorci, opet pokazao svoju košarkašku inteligenciju i raskoš.

INDIANAPOLIS, IN - DECEMBER 10: Bojan Bogdanovic #44 of the Indiana Pacers and Bradley Beal #3 of the Washington Wizards reach for a loose ball during the first half in the game at Bankers Life Fieldhouse on December 10, 2018 in Indianapolis, Indiana. Nic Antaya/Getty Images/AFP

Ubacio 22 poena uz 7 skokova i 2 dodavanja

Babo je za 37 minuta na parketu ubacio 22 poena uz 7 skokova i 2 dodavanja. Najbolji pojedinac u redovima pobjednika bio je Myles Turner sa 26 poena i 12 skokova, uz 1 dodavanje i čak 5 blokada u igri.

Inače, Pacersi su vodili čitavu utakmicu ali su zamalo prokockali 25 poena prednosti (87-62) koje su stekli četiri minute prije kraja treće četvrtine, no na koncu ipak su upisali četvrtu vezanu pobjedu.

Wall nije igrao

Wizardi, koji su igrali bez svog najboljeg igrača Johna Walla stigli su do minus jedan (98-97). Međutim, Indiana se tada sredila, pribrala u igri, zaigrala koncetriranije, bolje u obrani i serijom 11-4 okončala utakmicu. Bradley Beal s 30 poena i Kelly Oubre Jr. s 23 predvodili su Wizardse.

MINNEAPOLIS, MINNESOTA - NOVEMBER 16: Karl-Anthony Towns #32 and Dario Saric #36 of the Minnesota Timberwolves block a shot by CJ McCollum #3 of the Portland Trail Blazers during the fourth quarter of the game at Target Center on November 16, 2018 in Minneapolis, Minnesota. The Minnesota Timberwolves are debuting their City Jerseys honoring the late artist Prince. The Timberwolves defeated the Trail Blazers 112-96. NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and or using this photograph, User is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement. Hannah Foslien/Getty Images/AFP

Warriorsi slavili protiv Minnesote

Golden State Warriorsi nanijeli su drugi uzastopni poraz Minnesoti našeg Darija Šarića 116-108. Aktualni NBA prvaci su poveli 13-0 i vodstvo više nisu ispuštali iz ruku iako su gosti u nekoliko navrata stigli do jednoznamenkastog minusa.

Šarić ušao s klupe i zabio 13

Steph Curry je s 38 poena bio najbolji pojedinac utakmice, 26 je ubacio sjajni šuter Klay Thompson, a 22 ponajbolji igrač lige Kevin Durant. Svestrani Karl-Anthony Towns predvodio je Wolvese s 31 poenom i 11 skokova, veteran Derrick Rose ubacio je 21, Andrews Wiggins 20, a Dario Šarić na terenu je proveo trideset minuta, upisao je 13 poena (6-9, trica 0-3, sl. bacanja 1-1), osam skokova, dvije asistencije, izgubljenu loptu. Šarić nije zaigrao u prvoj petorci, ušao je u igru s klupe, ali je i takav itekako bio od pomoći svojoj momčadi.

Inače, u 13 utakmica za Minnesotu u kojima je, po dolasku iz Philadelphije nastupio, Dario je ukupno zabio 133 poena i igrao ukupno 295.36 minuta.

Lakersi bolji od Heata

Los Angeles Lakers su sa 108-105 bili bolji od gostujućih Miami Heata. Kyle Kuzma je bio najučinkovitiji u redovima Lakersa, utakmicu je završio sa 33 koša, a LeBron James je ubacio 28, pridodavši tome devet skokova i 12 asistencija. Ivica Zubac nije ulazio u igru za Lakerse. Justise Winslow je predvodio Heat sa 28 poena.

LOS ANGELES, CA - DECEMBER 10: LeBron James #23 of the Los Angeles Lakers and Dwyane Wade #3 of the Miami Heat talk after exchanging jerseys, in Wade's last regular season game visit to Staples Center, after a 108-105 Laker win at Staples Center on December 10, 2018 in Los Angeles, California. NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and or using this photograph, User is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement. Harry How/Getty Images/AFP

Clippersi nakon produžeta bolji od Sunsa

LA Clippers su sa 123-119 tek nakon produžetaka u gostima pobijedili Phoenix Sunse prekinuvši tako niz od dva poraza. Tobias Harris je bio najbolji strijelac pobjedničke momčadi sa 33 koša, Danilo Gallinari je dodao 25, a Shai Gilgeous-Alexander 16. Deandre Ayton je u porazu Sunsa, kojima je ovo deveti poraz zaredom, sudjelovao sa 20 poena i 12 skokova, dok su Richaun Holmes i Mikal Bridges ubacili svaki po 19 koševa. Dragan Bender nije ulazio u igru za Phoenix.

Cavsi upisali poraz

Poraz su upisali i Cleveland Cavaliers, od njih su sa 108-92 bolji bili domaći Milwaukee Bucks. Eric Bledsoe je zabio 20 koševa uz 12 skokova za Buckse, a Larry Nance Jr. je predvodio Cavalierse sa 16 koševa. Ante Žižić nije ulazio u igru za Cleveland.

Rezultati utakmica odigranih u noći s ponedjeljka na utorak po hrvatskom vremenu:

Indiana-Washington 109-101

Milwaukee-Cleveland 108-92

Boston-New Orleans 113-100

Dallas-Orlando 101-76

Philadelphia-Detroit 116-102

Chicago-Sacramento 89-108

Oklahoma City-Utah 122-113

Denver-Memphis 105:99