BOGDANOVIĆ SRUŠIO I SUNSE: / Hrvatski reprezentativac blista iza crte za tricu, sad je to osjetila i momčad iz Phoenixa

U najjačoj košarkaškoj ligi svijeta u noći na srijedu odigrano je pet utakmica

28.11.2018.
9:10

Tri gostujuće pobjede i dva slavlja domaćina, sukus je to zbivanja u NBA ligi u noći na srijedu. Među gostujućim timovima koji su imali razloga za veselje po okončanju utakmice je i momčad Indiana Pacersa koja je svladala Phoenix Sunse 109-104, a velike zasluge za to ima i hrvatski košarkaški reprezentativac Bojan Bogdanović.

Trica odluke

Noć nakon što su demolirali Utah Jazz (121-88) Pacersi su bili na testu kod Sunsa i prošli ga, no nikako ne i bez muke. Ključnu tricu kod rezultata 104-104 i to 31 sekundu prije kraja utakmice stavio je Bogdanović koji je 24 odigrane minute iskoristio za 15 poena i pet uhvaćenih lopti.

Pogodio je dvije od tri trice i nastavio sa sjajnim šuterskim izdanjima čemu u prilog govori i podatak da Bogdanović prosječno pogađa dvije trice po utakmici, a ispucava ih 3,9. Na fantastičnih je 51,6 posto iza crte za tri poena, ali i 52,6 posto ukupno iz igre. Prosjek poena po večeri iznosi mu 15,6.

Hezonja opet skroman

Dragan Bender nije nastupio za Phoenix Sunse, ali jest Mario Hezonja za New York Knickse koji su pali kod Detroit Pistonsa 115-108. Hezonja je ponovno bio dio startne petorke sastava iz New Yorka, ali i ponovno napadački loš pa je svojih 16 minuta iskoristio za pet ubačenih koševa. Najviše je za Pistonse ubacio Blake Griffin, 30.

NBA liga, rezultati:

Detroit Pistons - New York Knicks 115-108 Miami Heat - Atlanta Hawks 113-115 Memphis Grizzlies - Toronto Raptors 114-122 Denver Nuggets - LA Lakers 117-85 Phoenix Suns - Indiana Pacers 104-109