PONOSNA MOJA JE ZEMLJA / Bogdanović i Zubac briljirali u NBA ligi: Zu majstorijom raspametio Amerikance; 'Bezobrazan potez'

Ivica Zubac i Bojan Bogdanović pružili su odlične predstave za svoje klubove u NBA ligi.

15.2.2022.
8:57

Hrvatski košarkaši u NBA ligi Ivica Zubac i Bojan Bogdanović noćas po hrvatskom vremenu pružili su odlične partije za svoje klubove.

Umalo double-double učinak Ivice

Ivica Zubac je u domaćoj pobjedi svojih Los Angeles Clippersa nad Golden State Warriorsima 119-104 umalo došao do double-double učinka, ubacivši 18 poena uz 8 skokova. Šut iz igre Čitlučanin je imao 8-10, slobodna je gađao 2-4. Zu je oduševio publiku u Staples Centeru, kao i komentatora utakmice kad je u trećoj četvrtini, pri rezultatu 61-63 za Los Angeles Clipperse, nakon što je bio izašao na blok suigraču na playju, fantastičnom fintom poslao čuvara u jednu, a onda se strmoglavio poput brzog vlaka i moćno zakucao...

Drugi put Zubac išao na 18 poena ove sezone

"Bezobrazan potez Zubca", rekao je komentator utakmice.

Inače, bila mu je ovo druga utakmica ove sezone u kojoj je zabio 18 poena, što mu je drugi najefikasniji učinak u poenima u tekućoj sezoni, generalno gledajući... Zubac je trenutno na prosjeku od 9.4 poena, 7.9 skokova i 1.3 asistencije po utakmici.

Najbolji košarkaš dvoboja bio je sjajni šuter Steph Curry sa 33 poena. Terance Mann zabio je za pobjednike 25 uz 7 skokova i 6 asistencija.

Utah Jazz se zahuhtao

Košarkaši Utah Jazza u Salt Lake Cityju su razvalili Houston Rocketse 135-101 za svoju 6 uzastopnu pobjedu, a najbolji hrvatski košarkaš Bojan Bogdanović odigrao je fantastičnu utakmicu sa 22 poena, 2 asista i 5 skokova. Na terenu je proveo 27 minuta i iz igre gađao 8-14, za tricu 4-7, slobodna 2-2. Bila mu je ovo 24 utakmica za Jazzere u sezoni, u kojoj je zabio najmanje 20 poena. Babo je na prosjeku od 17.8 poena, 4.4 skoka i 1.7 asistencija po utakmici.

Najviše je na terenu pokazao najbolji igrač Utah Jazza Donovan Mitchell, koji je ubacio 30 poena uz 7 asistencija i 6 skokova.

Vratio se Gobert

Košarkaši Utaha su šestom uzastopnom pobjedom učvrstili četvrtu poziciju na Zapadu sa skorom 36-21, dok Clippersi u istoj konferenciji drže osmo mjesto sa 29 pobjeda i 30 poraza.

Jazzeri su već nakon prve četvrtine imali 12 koševa prednosti (36-24), a do poluvremena je prednost narasla na velikih 25 razlike (78-53). Ostatak susreta bilo je tek odrađivanje posla.

Za domaćine je bio važan povratak jednog od najboljih centara lige, Francuza Rudyja Goberta, koji je zbog ozljede lista propustio devet susreta.

"Bio sam nervozan. Jedva sam čekao povratak na teren kako bi bio dio ovoga što naša momčad sada radi", rekao je Gobert koji je isključen šest minuta prije kraja susreta zbog druge tehničke. No, domaćin je tada vodio sa 19 razlike...

"Super je već samo njegovo prisustvo. Svi znamo koliko je dobar, koliko je važan za ovu momčad i ofenzivno i defenzivno," kazao je rođeni Mostarac Bojan Bogdanović. Jordan Clarkson ubacio je 16 koševa za Utah.

"Naša kompetitivnost, naša nepopustljivost, čak i kada smo imali 25 koševa prednosti, pomažu nam da uspostavimo pobjedničke navike", poručio je Mitchell.

U suparničkim redovima najefikasniji su bili Kenyon Martin sa 16 koševa, te Eric Gordon i Jaesean Tate sa 14 koševa.

Thunder bolji od Knicksa

U najzanimljivijem susretu večeri Oklahoma City Thunder su gostovanju nakon produžetaka porazili New York Knickse sa 127-123.

Susret će posebno pamtiti Josh Giddey i Tre Mann, dva igrača koje je Oklahoma uzela u prvom krugu drafta u srpnju prošle godine. Giddey je upisao "triple-double" s učinkom karijere od 28 koševa, 12 asistencija i 11 skokova, dok je Mann ubacio rekordnih 30 koševa.

"Madison Square Garden je bila dvorana u kojoj sam najviše želio igrati. Čujete toliko stvari, toliko priča o Gardenu, ja sam ovo gostovanje odavno zaokružio u svom kalendaru," kazao je 19-godišnji Giddey.

Mladi Australac je postao prvi tinejdžer u povijesti NBA s triple-doubleom protiv Knicksa i četvrti igrač koji je zabilježio "trostruko-dvostruki" učinak u svojoj prvoj utakmici u Madison Square Gardenu.

Randle ostvario triple-double

Odličnu predstavu kod Oklahome pružio je i Darius Bazley postigavši 23 koša uz osam skokova. Kod domaćina najefikasniji su bili Julius Randle "triple-doubleom", 30 koševa, 13 skokova i 10 asistencija, dok je Evan Fournier zabio 29 koševa.

Za Oklahomu je to bila tek 18. pobjeda sezone i pretposljednja je na Zapadu, dok su Knicksi na 12. mjestu Istoka sa 25 pobjeda i 33 poraza.

REZULTATI
Washington Wizards - Detroit Pistons 103-94
LA Clippers - Golden State Warriors 119-104 (Ivica Zubac je za Clipperse zabio 18 koševa uz osam skokova)
Utah Jazz - Houston Rockets 135-101 (Bojan Bogdanović je za Utah zabio 22 koša uz pet skokova)
Brooklyn Nets - Sacramento Kings 109-85
New York Knicks - Oklahoma City Thunder 123-127 (produžetak)

2. Denver Nuggets 32 25 .561 4
  3. Minnesota Timberwolves 30 27 .526 6