Barcelona nakon samo nekoliko dana doživjela novi udarac!

Nekoliko dana nakon debakla u Milanu u Euroligi, košarkaši Barcelone su upisali poraz i u španjolskom prvenstvu.

6.4.2014.
20:43

Bolja je u utakmici 26. kola s 85:79 bila Zaragoza kojoj je to 16. ovosezonska ligaška pobjeda. Barcelona je, pak, s omjerom 19-7 i dalje na trećem mjestu.

U domaćem su se sastavu najviše istaknuli Jonathan Tabu s 19 i Viktor Sanikidze s 15 poena, a dobru je utakmicu odigrao i naš Damjan Rudež koji je za 27 minuta ubacio 12 koševa (dvice 1-2, trice 3-7, slobodna bacanja 1-2), te dodao dva skoka i asistenciju.

Prvo ime kod gostiju bio je hrvatski reprezentativac Ante Tomić koji je zaključio dvoboj s 15 koševa (dvice 7-9, slobodna bacanja 1-1), osam skokova i dvije asistencije. Priliku je dobio i mladi Mario Hezonja koji je za sedam i pol minuta igre postigao pet koševa (trice 1-3, slobodna bacanja 2-2), te uhvatio dvije lopte.

Zaragoza - Barcelona 85-79

Real Madrid - Cajasol 81-75

Herbalife Gran Canaria - Valencia 81-86

Murcia - Laboral Kutxa 89-80

Fuenlabrada - Joventut 76-69

La Bruixa d'Or - Estudiantes 74-81

Redoslijed: 1. Real Madrid 26-0, 2. Valencia 23-3, 3. Barcelona 19-7, 4. Unicaja 17-9, 5. Gran Canaria 16-10, 6. Zaragoza 16-10...