NAKON TONIJA FILIPIJA, I MARKO MILUN OSIGURAO MEDALJU ZA HRVATSKU: / Naši sjajni boksači u završnici Europskih igara

Ovo je druga medalja za hrvatski boks u Minsku

26.6.2019.
18:25
Dalibor Urukalovic/PIXSELL

Hrvatski superteškaš Marko Milun plasirao se u polufinale Europskih igara u Minsku svladavši na bodove Gruzijca Miheila Bakthidzea s 5-0, a plasmanom u polufinale osvojio je najmanje i europsku broncu, s obzirom da je boksački turnir u Minsku ujedno i Europsko prvenstvo. Dvoboj Miluna i Gruzijca bio je vrlo damatičan, a okončan je prekidom krajem druge runde zbog obostrane ozljede. Prema pravilima, zbrajali su se bodovi do prekida, a hrvatski boksač je slavio s 5-0 i došao do najvećeg uspjeha u karijeri.

28.04.2019., Zagreb - Boksacki centar, 29. finale pojedinacnog prvenstva Hrvatske u boksu. Toni Filipi (crveni), Alen Babic (plavi) Photo: Dalibor Urukalovic/PIXSELL

NOVI VELIKI USPJEH ZA HRVATSKU BOKSAČKU OBITELJ: Medalja je osigurana, pitanje je samo kakav će joj biti sjaj

NOVI VELIKI USPJEH ZA HRVATSKU BOKSAČKU OBITELJ: /

Medalja je osigurana, pitanje je samo kakav će joj biti sjaj

Milun će u polufinalu boksati s Ukrajincem Viktorom Vikristom. Ovo je druga medalja za hrvatski boks u Minsku, a prvu je osigurao prolazom u polufinale boksač iz uspješnog boksačkog kluba Gladijator iz Zagreba Toni Filipi.