KK: / Brazil i Italija u polufinalu (VIDEO)

Majstorije Nejmara u pobedi nad Meksikom, Italijani savladali Japan sa 4:3

20.6.2013.
12:30

Fudbalske reprezentacije Brazila i Italije prvi su polufinalisti Kupa konfederacija.

http://videa.hu/player?v=RkPjfxmumYu9uNqm Domaćin turnira savladao je Meksiko sa 2:0 (1:0) zahvaljujući fenomenalnom Nejmaru.

Novo pojačanje Barselone je poneo epitet igrača utakmice postigavši gol u devetom minutu, dok je u finišu posle sjajnog driblinga asistirao Žou za konačnih 2:0.

Kolo pre kraja Brazilci su vodeći u grupi sa šest bodova, nakon što su u na startu pobedili Japan sa 3:0.

Ovom pobedom "karioke" su se revanširale Meksikancima za poraz u finalu olimpijskog turnira prošlog leta u Londonu.

http://videa.hu/player?v=D8FtmG7Elq7fzQfd U sjajnom meču punom preokreta selekcija Italije nadigrala je Japan rezultatom 4:3 (1:2).

Japan je u prvom delu igre imao prednost od 2:0, ali su "azuri" odličnim izdanjem u nastavku stigli do pobede i plasmana među četiri najbolje reprezentacije na Kupu konfederacija.

Strelci za Italiju bili su De Rosi, Učida (ag), Baloteli i Đovinko, a za Japan Honda, Kagava i Okazaki.