POBJEDA NA STARTU / Kauboji na Čupićev pogon dotukli Slovake

Kod Hrvatske najefikasniji su bili Ivan Čupić sa 8, te Domagoj Duvnjak, Igor Vori i Denis Buntić sa po 4 gola, a Slovake su predvodili Oliver Rabek sa 5 i Patrik Hruščak sa 4 pogotka.

31.10.2012.
20:02
PIXSELL

OSIJEK - U današnjem susretu 1. kola Skupine 4 kvalifikacija za EP 2014. u ispunjenoj osječkoj dvorani Gradski vrt rukometaši Hrvatske su pobijedili Slovačku sa 25-21 (13-8).

Kod Hrvatske najefikasniji su bili IvanČupić sa 8, te DomagojDuvnjak, IgorVori i DenisBuntić sa po 4 gola, a Slovake su predvodili OliverRabek sa 5 i PatrikHruščak sa 4 pogotka.

Hrvati su krenuli opušteno u utakmicu, pa su na startu gubili sa 2-4, ali vodstvo Slovaka kratko je trajalo. Ubrzo je sve "došlo na svoje mjesto", pa su do poluvremena "kauboji" stvorili prednost od pet golova. U prvom djelu posebno je bio raspoložen Ivan Čupić sa šest pogodaka.

U drugom poluvremenu Slovaci su dva puta došli na minus od dva gola, 13-15 i 17-19, ali niti u jednom trenutku nisu djelovali kao da mogu načiniti preokret.

U 2. kolu, u subotu 3. studenoga, Hrvatska gostuje u Latviji, a dan kasnije sastaju se Slovačka - Mađarska.