KATARSKI CRNOGORAC UNIŠTIO HRVATSKU: / 'Očekivali smo vrlo tešku utakmicu, ali mi smo bili puno spremniji'

Na otvaranju rukometnog turnira na Olimpijskim igrama u Rio de Janeiru reprezentacija Hrvatske je doživjela težak poraz od Katara 23-30 (8-15).

7.8.2016.
20:38

Premda je Katar aktualni svjetski doprvak i prvak Azije nitko nije očekivao ovako težak poraz hrvatske vrste.

gra koju su hrvatski rukometaši pokazali u ovom susretu jedna je od naših najgorih predstava posljednjih godina. Koliko su odabranici Željka Babića odigrali loše pokazuje i podatak o čak četiri promašena sedmerca u prvom poluvremenu i svega 35 posto realizacije napada uz tek tri obrane Ivana Stevanovića u prvih 30 minuta.

IZBORNIK O KATASTROFALNOM PORAZU: /

'Izgorjeli smo od prevelike želje...'

Uvijek na 100 posto

Igrač utakmice, uz vratara Danijela Šarića bio je Žarko Marković. Crnogorac s katarskom putovnicom bio je nezaustavljiv. Utrpao je Kaubojima deset golova. Posije utakmice niti sam nije vjerovao da su tako lako stigli do pobjede nad Hrvatskom.

"Očekivali smo vrlo tešku utakmicu. Hrvatsku puno poštujemo. To je dobra reprezentacija s izvrsnim igračima. Mislim da smo mi jutros (u Brazilu je bilo jutro) bili puno spremniji. Bili smo na 100 posto kao i uvijek te smo pobijedili", poručio je Marković.

Hrvatska će priliku za popravni imati za dva dana u utakmici protiv Argentine.