ČASTAN PORAZ HRVATSKOG DIVA / Karlović pošteno namučio Federera

Švicarski tenisač Roger Federer porazio je posljednjeg hrvatskog predstavnika na Australian Openu, Ivu Karlovića sa 7:6(6), 7:5, 6:3.

20.1.2012.
9:04
dinamosaints.com

Hrvatska je ostala bez svog zadnjeg predstavnika na prvom Grand slamu sezone - Australian Openu.

U susretu 3. kola Ivo Karlović izgubio je od švicarskog velemajstora Rogera Federera  7:6(6), 7:5, 6:3 nakon dva sata i sedamnaest minuta borbe.

Iako se čini kako je Federer uz manje poteškoće ipak svladao "Diva sa Šalate", dvoboj je bio poprilično napet. Četvrti hrvatski reket imao je odličnu priliku u tie-breaku prvog seta kada je pri rezultati 6:5 imao servis za set, ali Švicarac je na kraju ipak poveo. Odmah na početku drugog seta mogao je doći do breaka, ali je Federer sačuvao svoj servis te dobio i drugi set. Karlović je svoj servis izgubio na startu trećeg seta nakon čega je Švicarac lakoćom priveo meč kraju.

Inače, ovo je bilo deseto Federerovo slavlje u jedanaest mečeva s Karlovićem.