NBA DOIGRAVANJE: ISTOČNA KONFERENCIJA / James izvukao Cavse iz provalije

LeBron je u posljednjoj četvrtini postigao 17 koševa i tako pomogao momčadi u pobjedi 112:102 nad Orlandom.

29.5.2009.
8:35

LeBron James je izveo sjajnu predstavu u zadnjoj četvrtini osiguravši pobjedu Cleveland Cavaliersa 112:102 nad Orlando Magicom u četvrtak te je tako spasio Cavse od ispadanja u finalu Istočne konferencije. Cleveland je tako smanjio prednost Orlanda u broju pobjeda na 3-2.

James je zabio 17 od svojih ukupno 37 pogodaka u zadnjoj četvrtini zaokruživši tako impresivni 'triple-double' s 14 skokova i 12 asistencija. Hedo Turkoglu je zabio 29 koševa, a Dwight Howard 24 uz 10 skokova za Magic, koji je vodio 90:89 u zadnjoj četvrtini prije nego je Cleveland zahvaljujući seriji 13:3 došao do vodstva 107:96 1:07 minutu prije kraja.

Branič Cavaliersa Mo Williams je pomogao Jamesu sa 24 pogotka, dok je Zydrunas Ilgauskas dodao 16, a Daniel Gibson ubacio dvije trice u zadnjoj četvrtini.

Šesta utakmica igra se u Orlandu u subotu. Magic pokušava stići do prvog NBA finala prvi put od 1995. dok Cavaliersi pokušavaju postati deveta ekipa u povijesti NBA koja bi stigla do velikog finala nakon što je u doigravanju gubila 3-1.