Prolaz u play off fazu /

Jahovićev show na Kantridi i četiri gola razbila Vikingur

Nogometaši Rijeke pobijedili su Vikingur rezultatom 4:0 u uzvratnoj utakmici trećeg pretkola UEFA Europa lige i ukupnom pobjedom 9:1 plasirali se u play-off. Rijeci je ovo 13 pobjeda u nizu, četvrta uzastopna u europskim utakmicama i 32 uzastopna utakmica bez poraza pod legendarnim stijenama Kantride.

7.8.2014.
21:41

Nogometaši Rijeke potvrdili su uvjerljivom pobjedom od 4-0 na Kantridi protiv Vikingura s Farskih otoka prolazak u 4. pretkolo Europske lige. U prvom dvoboju na Farskim otocima bilo je 5-1 za Riječane, koji će u petak saznati protivnika u zadnjem pretkolu.

Trostruki strijelac za Rijeku bio je Adis Jahović (39, 48, 64), a četvrti zgoditak je autogol gostujućeg igrača Erlinga Jacobsena (77).

Riječani su praktički već nakon prve utakmice osigurali prolaz, pa je uzvratni dvoboj na dobro ispunjenoj Kantridi predstavljao samo puku formalnost, pa je tako trener Matjaž Kek utakmicu započeo bez svojih najboljih napadača Ivana Krstanovića i Andreja Kramarića, te vratara Ivana Vargića. Obrana Vikingura prvi puta je pala u 39. minuti kada je ubačaj s desne strane Jajala glavom dočekao Adis Jahović i pogodio donji desni kut. Tek što je počelo drugo poluvrijeme Jahović je ponovno zabio i opet glavom nakon iznimno preciznog ubačaja Borasa. Do "hat-tricka" je Jahović došao u 64. minuti kada je primirio dugačak pas Sharbinija i ovaj puta nogomet pogodio mrežu gostiju. U 77. minuti igrač Vikingura Jacobsen je nabačaj Borasa poslijedio u vlastitu mrežu za konačnih 4-0.

Pred 6000 gledatelja na stadionu Kantrida sudio je Meškov iz Rusije.

90' 1' Gotova je utakmica, Rijeka je pobijedila 4:0!

90' Igra se samo minuta sudačke nadoknade.

84' Vikingur postigao pogodak, ali je poništen zbog zaleđa. Andreas Olsen je leđima zabio nakon ubačaja Sunija Olsena, ali sudac nije imao milosti

77'AUTOGOL!! Boras je osvojio prazan prostor na desnoj strani pa oštro ubacio na vratnicu gdje se lopta odbila od Ajayija i Erlinga Jacobsena koji je loptu pospremio u vlastitu mrežu.

71' Izlazi Finnur Justinussen, ulazi Andreas Olsen.

71' Izmjena! Izlazi Damir Zlomislić, ulazi Vedran Jugović

71' Teatralni pad Hansena, no sudac ne mari

65' GOL!! Jahovićev hat-trick! Primio je ubacivanje Sharbinija u srcu kaznenog prostora te primio loptu i mirno naciljao mrežu nemoćnog Geze.

62' Ajayji okončao polukontru Rijeke udarcem s 20-ak metara, ali bez opasnosti za Vikingur

56' Turi još jednom jako dobro obranio Kramarićev udarac s 20-ak metara

51' Žuti karton dobio Ajayi Goodness Ohiremen zbog pokušaja iznuđivanja kaznenog udarca

48' GOL!! Boras je sjajno ubacio s desne strane, a Jahović je neometan s ruba peterca zakucao loptu u mrežu.

46' Iz igre izlazi , u igru ulazi .

46' Iz igre izlazi , u igru ulazi

46' Počelo je drugo poluvrijeme

45' Kraj prvog poluvremena, Rijeka vodi 1:0.

45' Žuti karton dobio Suni Olsen

39' GOL!! Jahović iskoristio priliku i zabio gol! Bijeli iz prekida pred gostujućim vratima probili bedem. Jajalo iz slobodnog udarca ubacio, a Jahović u gužvi poslao loptu iza Geze.

38' Žuti karton dobio Erling Jacobsen zbog preoštrog prekršaja

36' Boras pokušao udarcem s ruba kaznenog prostora, Geza odbio u korner

33' Sharbini pucao snažno, ali neprecizno

25' Jahović imao odličnu priliku kad je pucao s desetak metara

21' Jajalo zagrijao dlanove gostujućeg vratara - nakon prodora potegao je s 25 metara u donji kut ali Geza je bio spreman

17' RIječani imali dobru priliku. Ajayi je na drugoj strani dobio loptu koju obrana Vikingura nije dobro izbila, ali je neprecizno pucao prema suprotnom gornjem kutu

1' Počela je utakmica u Rijecu, domaćin traći potvrdu pobjede 5:1 iz Torshavna

RIJEKA:  Prskalo - Boras, Mitrović, Samardžić, Bertoša - Zlomislić - Jajalo, Kvržić - Sharbini, Ajayi - Jahović.

: Turi - Gregersen, Hansen, E. Jacobsen, H. Jacobsen, Olsen, Vatnhamar, Hansson, Djurhuus, Đorđević, Justinussen

Domaći ogled Rijeke s Vikingurom, osim podebljanja europskog koeficijenta, nudi mogućnost za stjecanje dodatnog međunarodnog iskustva.