Zdravlje na prvom mjestu / Hrvatska olimpijka odlučila: Prekida karijeru sa samo 25 godina nakon brojnih ozljeda

Na ZOI u Sočiju 2014. završila je 33. u slalomu, a četiri godine poslije u Južnoj Koreji na 31. mjestu.

29.4.2022.
21:04
Igor Kralj/PIXSELL

Hrvatska skijašica Andrea Komšić odlučila je završiti svoju karijeru. Ova je 25-godišnjakinja triput predstavljala Hrvatsku na Olimpijskim igrama, a nastupala je i na ovogodišnjim igrama u Pekingu.

Komšić je dva mjeseca prije početka prošle, za nju posljednje sezone slomila stopalo. Zatim je izbivala sa skijaških utrka zbog koronavirusa, a na Olimpijskim igrama u Pekingu imala je problema s leđima, što ju je udaljilo od utrke veleslaloma.

Promjena balansa /

Europska rukometna federacija ukida važno pravilo: Utakmice će postati napetije nego ikad prije!

"Na zagrijavanju je došlo do spazma u leđima, bila sam skroz ograničena u pokretima. Probali smo s doktorom Borićem nešto riješiti, ali tablete koje sam uzela nisu djelovale na vrijeme. Nadala sam se da će me adrenalin 'opaliti', ali zbog prevelikih bolova nisam mogla startati," tada je rekla.

Startala je u 30 utrka službenog FIS-ovog prvenstva za skijaše, Svjetskog kupa. Nažalost, nijednom nije osvojila bodove. Na ZOI u Sočiju 2014. završila je 33. u slalomu, a četiri godine poslije u Južnoj Koreji na 31. mjestu.