KVALIFIKACIJE ZA EUROPSKO RUKOMETNO PRVENSTVO / Hrvatska lako sa Slovačkom

"Kauboji" su nadvisili domaćina 30-26, a najučinkovitiji u našim redovima bio je Blaženko Lacković sa sedam pogodaka.

18.3.2009.
18:40

Hrvatska rukometna reprezentacija uvjerljivo je došla do druge pobjede u trećem kvalifikacijskom kolu za plasman na Europsko prvenstvo 2010. godine. Savladali su "kauboji" Slovake u Hlohovecu rezultatom 30-26 u utakmici u kojoj su igrali oslabljeni za Metličića, Balića i Špoljarića.

Od prvog gola, koji je zanimljivo postignut tek u šestoj minuti utakmice, izabranici Line Červara nametnuli su svoj ritam, poveli i vodili do samoga kraja. Na poluvremenu je ta prednost iznosila šest golova (17-11), a u drugom poluvremenu Slovaci nisu niti jednom ozbiljnije zaprijetili.

Najefikasniji u našim redovima bili su Bleženko Lacković sa sedam golova i Domagoj Duvnjak sa šest. Sljedeći ispit naše reprezentativce čeka u subotu kada igraju protiv Grčke u Osijeku koja je u srijedu svladala Finsku 31-26.

Na ljestvici skupine 4 trećeplasirana Hrvatska sada ima četiri boda, četiri manje od vodeće Mađarske, ali i utakmicu manje. Europsko prvenstvo izborit će dvije prvoplasirane momčadi.