KVALIFIKACIJE ZA EUROPSKO PRVENSTVO / Hrvatska lako protiv Grčke

Naši rukometaši slavili su 32-20 te su pobjedom skočili na drugo mjesto ljestvice sa šest bodova, dva manje od vodeće Mađarske.

21.3.2009.
21:09

Hrvatska rukometna reprezentacija lako je došla do treće pobjede u četvrtom kvalifikacijskom kolu za plasman na Europsko prvenstvo 2010. godine. "Kauboji" su u Osijeku savladali Grčku 32-20.

Od prve do posljednje minute pobjeda Hrvatske u novoj dvorani Gradski vrt nije dolazila u pitanje, te je već u osmoj minuti vodila 6-1 i tako prisilila grčkog izbornika na minutu odmora. Hrvatska obrana 3-2-1 sjajno je fukcionirala cijelo vrijeme, siguran je na vratima bio Venio Losert i na poluvrijeme se otišlo s deset golova viška (19-9).

Početkom nastavka Grci su malo uspjeli smanjiti, ali kada se razbranio Mirko Alilović koji je utakmicu okončao s 11 obrana, hrvatska je prednost ponovo narasla na konačnih +12. Ovom pobjedom Hrvatska je preskočila Grčku na drugom mjestu ljestvice, te za vodećom Mađarskom zaostaje dva boda.

U drugoj utakmici Slovačka je kao gost svladala Finsku 32-17.