BENFICA IZBACILA JUVENTUS / Hrvatska će imati predstavnika i u finalu Europske lige!

U finalu Europske lige, koje je na rasporedu 14. svibnja u Torinu, igrat će nogometaši Seville i Benfice.

2.5.2014.
7:02
AP

VALENCIA/TORINO - Sevilla je došla na uzvrat kod Valencije s prednošću od 2-0 iz prve utakmice. No, nogometaši Valencije su već nakon 26 minuta uspjeli anulirati prednost Seville. U 14. minuti Sofiane Feghouli dovodi u vodstvo Valenciju, a u 26. Jonas glavom pogađa vratnicu, lopta se odbija i pogađa u leđa nemoćnog vratara Beta i završava u mreži za vodstvo domaćina 2-0.

Za 3-0 zabio je JeremyMathieu u 69. minuti i taj je rezultat vrijedan prolaza u finale stajao sve do četvrte minute sudačke nadoknade, kada je Mbia pogodio mrežu domaćina i donio Sevilli plasman u finale.

Hrvatski reprezentativac IvanRakitić odigrao je cijeli susret za Sevillu pruživši solidnu partiju.

Benfica je u prvoj utakmici slavila sa 2-1, i tu je prednost uspjela sačuvati na gostovanju kod Juventusa odigravši 0-0.

Finale je 14. svibnja u Torinu na stadionu Juventusa.