ODBOJKAŠICE MEĐU OSAM / Hrvatice nakon pet setova izbacile Nizozemsku

Hrvatska ženska odbojkaška reprezentacija plasirala se u četvrtfinale Europskog prvenstava u Njemačkoj i Švicarskoj nakon što je u dvoboju osmine finala u Halleu pobijedila Nizozemsku 3-2 (23-25, 25-11, 22-25, 25-23, 15-11).

10.9.2013.
22:35

HALLE - Hrvatske odbojkašice su odigrale sjajnu utakmicu u kojoj su gubile 0-1 i 1-2 u setovima, no uspjele su okrenuti rezultat protiv velike Nizozemske i nakon skoro dva sata igre izboriti slavlje i jedan od najvećih uspjeha ženske odbojke posljednjih godina. Hrvatska će u četvrtfinalu igrati sutra u 20 sati protiv Njemačke koja je izborila direktan plasman među osam najboljih osvojivši prvo mjesto u skupini A s tri pobjede.

Odabranice izbornika Igora Lovrinova nervozno i s dosta pogrešaka su otvorile meč. Najviše problema naše su igračice imale s nizozemskim blokom. Međutim, i uz našu slabiju igru set je bio posve otvoren i presudilo je nekoliko lopti, koje su nažalost otišle na nizozemsku stranu.

Drugi set je pokazao pravu snagu hrvastke reprezentacije. Naše su djevojke otvorile set vodstvom 6-0, imale su 8-1, 12-5 i zatim mirno privele priču kraju. Za 20 minuta dobile su set rezultatom 25-11.

U trećem setu gledali smo reprizu prvog. Nizozemski blok i servis su proradili što je rezultiralo vodstvom 14-9, a potom i 18-12. Lovrinov je brojnim izmjenama vratio ekipu u život i hrvatska reprezentacija se čudeseno vratila izjednačivši 22-22. Nažalost, uslijedile su tri pogreške i set je nakon 26 minuta otišao Nizozemkama. Četvrti set ponudio je nekoliko obrata. Hrvatska je vodila 15-12, 16-13 i 18-15, no Nizozemke su serijom 6-0 došle do vodstva 21-18. Tada je u igru ušla Samanta Fabrio i sjajnom igrom praktički sama vratila Hrvatsku u život i povukla nas do slavlja u četvrtom setu.

Hrvatska je bolje otvorila 'lutriju petog' seta što se pokazalo možda i presudnim. Naše su djevojke vodile 4-2, 6-4, 9-6, 11-6. Nizozemke su priprijetile smanjivši na 11-9, no hrvatske odbojkašice su sjajnom završnicom izvukle peti set i izborile pobjedu.

Hrvatska reprezentacija je na zadnjem EP osvojila 13. mjesto, a medalju čekamo već 14 godina, od EP-a 1999. godine i poraza od Rusije u finalu.