Andrijašević junak / Hajduk bod dijeli od Dinama i prvog mjesta

Lokomotiva je na Maksimiru imala novu priliku da zasjedne na vrh ljestvice. 'Lokosima' su bila potrebna sva tri boda u današnjem odgođenom dvoboju 5. kola, no Hajduk ih je dobio rezultatom 1:3.

28.8.2013.
18:46
Goran Stanzl/PIXSELL

Na Maksimiru se skupilo oko 1000 gledatelja bez obzira na kišu i natopljen teren, no ništa nije moglo spriječiti Franka Andrijaševića da zabije za vodstvo Hajduka.

'Bijeli' su poveli u 23. minuti nakon što je Mesarić srušio Maglicu u šesnaestercu, a sudac je pokazao na jedanaesterac za Hajduk. Siguran realizator udarca s bijele točke bio je Andrijaševića.

Za Lokose je ponovio bila kobna 45. minuta jer su Maglica i Mujan odigrali dupli pas da bi Maglica s lijeve strane zatresao mrežu. Minutu prije Sušić je slabo reagirao u odličnoj poziciji.

U 58. minuti je Šovšić ubacio s lijeve strane, a Mišić je volejom pogodio ispod Kalinića za smanjenje vodstva Splićana.

Nedugo nakon toga, s desne strane ubacio je Vršaljević, a Andrijašević pogađa pod gredu za 1:3. Bilo je to u 69. minuti

Hajduk je imao još jednu sjajnu priliku zazatresti mrežu kad je Maloku pucao nakon duplog pasa s Pašalićem, ali je lopta okrznula stativu.