TEVEZ DONIO POBJEDU / Građani zaustavili Chelsea

Manchester City je pobjedom nad Chelseajem prekinuo niz od čak sedam uzastopnih neodlučenih rezultata.

7.12.2009.
13:05

U derbiju 15. kola Premiershipa Manchester City je na svom terenu svladao vodeći Chelsea sa 2:1.
Gosti su poveli autogolom Adebayora u 8. minuti, ali se togoanski reprezentativac iskupio pogotkom za 1:1 u 37. minuti da bi pobjednički gol postigao Carlos Tevez u 56. minuti iz slobodnog udarca.

Sedam minuta prije kraja tri boda domaćima sačuvao je Shay Given koji je obranio 11-erac Franku Lampardu.

Ovom pobjedom Manchester City je prekinuo niz od čak sedam uzastopnih neodlučenih rezultata u Premier ligi, te se popeo na šesto mjesto sa 25 bodova i utakmicom manje mjesto, dok je Chelsea propustio priliku povećati prednost u odnosu na drugi Manchester United.

Skraćene snimke utakmica 15. kola Premiershipa možete pogledati na posebnoj stranici našeg portala.