očajni united / 'Građani' pogotkom Aguera slavili u velikom derbiju Manchestera

U 168. derbiju Manchestera bolji su bili 'Građani'. Crveni karton braniča Smallinga u 39. minuti okrenuo je utakmicu na njihov mlin, a pogodak odluke postigao je Argentinac Sergio Aguero u 63. minuti.

2.11.2014.
16:29
AP Images

Manchester United nastavlja s crnim nizom. Bila je ovo već treća utakmica u nizu u kojoj nisu pobijedili, nakon što su prethodno upisali dva remija protiv Chelseja i WBA.

Manchesterski obračun je opravdao očekivanja samo u drugom poluvremenu, a u prvom dijelu vrijedi istaknuti samo crveni karton braniča Uniteda Chrisa Smallinga (39) koji je okrenuo utakmicu na mlin 'Građana'.

United se od samog početka drugog dijela teško odupirao napadima moćnog Cityja, a pokleknuli su u 63. minuti kada je ubačaj Clichya s krila Argentinac Aguero spretno sproveo u mrežu.

Branič Citya Navas je pogodio vratnicu, a i United je s igračem manje imao nekoliko šansi, no nisu se uspjeli spasiti poraza.

Od zadnjih sedam gradskih derbija City je dobio čak šest, uz razliku pogodaka 19-6.

City je ostao treći sa šest bodova manje od vodećeg Chelsea, dok je United deveti s 13 bodova.