'Luka Modrić je bio u pravu' / Ljubitelji nogometa prisjetili su se riječi kapetana Vatrenih nakon utakmice Engleske i Danske

Modrić je, naime, rekao da arogancija Engleza ne dolazi toliko od njihovih igrača, koliko od ljudi kojima su ti igrači okruženi

8.7.2021.
21:45
Luka Stanzl/PIXSELL

Nogometna reprezentacija Engleske prvi put u povijesti izborila je plasman u finale Europskog prvenstva nakon što je u polufinalnom ogledu na stadionu Wembley nakon produžetaka pobijedila Dansku sa 2:1.

Danska je povela u 30. minuti golom Mikkela Damsgaarda, izjednačio je Simon Kjaer devet minuta kasnije gurnuvši loptu u vlastitu mrežu, a pobjedu Englezima donio je Harry Kane golom u 104. minuti.

Englezima će to biti prvo finale na Europskim prvenstvima nakon što su 1968. bili treći, a 1996. zapeli u polufinalu, dok je Italija jedini naslov osvojila 1968. godine, a još dva puta izgubila u finalima (2000., 2012.).

SUSRET LEGENDI /

Prepoznajete li čovjeka s kojim se zdravi Zvone Boban? Nekad je bio idol, a danas ga mnogi sprdaju zbog jednog detalja

Modrić je bio u pravu

No, još će se dugo pričati o 104. minuti i penalu za Englesku koji je dosudio nizozemski sudac Makkelie. Sterling je ušao s loptom između dvojice, a onda uz minimalan ili čak nepostojeći kontakt pao. Sudac je pokazao na bijelu točku.

Nakon utakmice krenule su brojne reakcije. Naravno da su Englezi rekli da je penal čist, ali ostatak Europe nije se baš složio s njima i misle da je Danskoj nepravedno oduzeta šansa da se bore za finale. U cijelom su se tom košmaru neki nogometni fanovi na društvenim mrežama prisjetili riječi Luke Modrića još prije nego je Hrvatska igrala s Engleskom.

Modrić je, naime, rekao da arogancija Engleza ne dolazi toliko od njihovih igrača, koliko od ljudi kojima su ti igrači okruženi, a to su mediji, navijači i stručnjaci. Pogledajte neke reakcije sa Twittera: