'JAKO UZBUĐEN' / Portugalski junak upisao se u povijesne knjige: 'Bilo je teško ostati fokusiran'

Junak susreta bio je portugalski vratar Diogo Costa koji je prilikom raspucavanja obranio prva tri slovenska jedanaesterca

2.7.2024.
8:40

Nogometna reprezentacija Portugala plasirala se u četvrtfinale Eura u Njemačkoj nakon što je u susretu osmine finala u Frankfurtu pobijedila Sloveniju sa 3-0 boljim izvođenjem jedanaesteraca nakon što u 120 minuta igre nije bilo golova.

SNIMKA SVE OTKRIVA /

Ovo se nije vidjelo u TV prijenosu: Evo zašto je Kek isključen protiv Portugala

Junak susreta bio je portugalski vratar Diogo Costa koji je prilikom raspucavanja obranio prva tri slovenska jedanaesterca koje su pucali Josip Iličić, Jure Balkovec i Benjamin Verbič.

Costa je i u 112. minuti zaustavio udarac Benjamina Šeška koji se sam sjurio prema njegovim vratima.

Portugalski junak upisao se u povijesne knjige kao prvi golman koji je obranio tri penala u raspucavanju na europskim prvenstvima i pritom nije primio gol.

"Jako sam uzbuđen. Bilo je jako teško ostati fokusiran. Sretan sam što sam pomogao momčadi plasirati se u četvrtfinale", rekao je Costa nakon utakmice.

Portugal sada u četvrtfinalu čeka Francuska, a dvoboj se igra 5. srpnja u Hamburgu.