ČUDESNA UTAKMICA U DORTMUNDU: / Palo šest golova, vodeća momčad Bundeslige zapaprila Borussiji, pogledajte i gol Vatrenog

Sjajnu utakmicu odigrali su Borussia Dortmund i RB Leipzig u 16. kolu Bundeslige

17.12.2019.
22:26
Pixell

Hrvatski nogometni reprezentativac TinJedvaj bio je strijelac za Augsburg u 3-0 (1-0) domaćoj pobjedi protiv Fortune iz Duesseldorfa u susretu 16. kola njemačkog prvenstva.

Jedvaj je pogodio za 2-0 u 61. minuti, a asistent mu je bio Philipp Max, koji je bio strijelac prvog i trećeg gola u 32. i 72. minuti.

Jedvaju je ovo prvi ovosezonski gol, a odigrao je svih 90 minuta za Augsburg koji je sada 10. na ljestvici sa 23 boda, dok je Fortuna 16. sa 12 bodova.

Kramariću 90 minuta

Kramarić odigrao je svih 90 minuta za Hoffenheim koji je sa 2-0 (0-0) kao gost svladao Union u Berlinu golovima Beboua u 56. i Baumgartnera u 90. minuti. Hoffenheim je osmi sa 24 boda, dok je Union 11. sa 20 bodova.

U derbiju kola Borussia Dortmund i RB Leipzig su igrali 3-3 (2-0). Domaći su poveli 2-0 golovima Weigla (23) i Brandta (34), gosti su početkom nastavka poravnali s dva gola Wernera (47, 53), novu prednost Borussiji osigurao je Sancho (55), da bi konačnih 3-3 postavio Schick (77).

RB Leipzig je vodeći sa 34 boda, tri više od druge Borussije Moenchengladbach, a četiri više od treće Borussije Dortmund.

REZULTATI 16. KOLA, Utorak: Werder - Mainz 05 0-5 (Quaison 10, 19, 38, Pavlenka 15-ag, Mateta 81) Borussia D. - RB Leipzig 3-3 (Weigl 23, Brandt 34, Sancho 55 / Werner 47, 53, Schick 77) Augsburg - Fortuna 3-0 (Max 32, 72, Jedvaj 61) Union - Hoffenheim 0-2 (Bebou 56, Baumgartner 90) Srijeda: Bayer - Hertha Borussia M. - Paderborn Wolfsburg - Schalke 04 Eintracht F. - Koeln Freiburg - Bayern