VELŠKA HOBOTNICA / Čovjek koji je izludio Wengera i Arsenal

'Topnici' su u utorak opet kiksali pred svojim navijačima odigravši tek 1:1 protiv Wolvesa koji su od 75. minute čak imali i igrača manje. Wengera i navijače Arsenala izludio je jedan jedini čovjek - Wayne Hennessey.

28.12.2011.
16:00
Pixsell

Vratar momčadi koja je na samom rubu zone ispadanja u engleskom prvenstvu bio je nepremostiva prepreka za napadače Arsenala, pogotovo u završnici utakmice kada je Wolverhampton imao igrača manje.

Iako su imali 70 posto posjeda lopte i čak 23 udarca prema suparničkim vratima (od toga 17 u okvir), igrači Arsenea Wengera uspjeli su tek jedanput svladati apsolutnog junaka susreta Waynea Hennesseyja.

Velški vratar je na Emiratesu igrao utakmicu života, bacio je u očaj domaće navijače, a Van Persieja i društvo izludio nevjerojatnim obranama.

Za potpuni uspjeh pobrinuli su se Hennesseyjevi suigrači koji su jednom pogodili mrežu Arsenala, pa je Wolverhampton izborio vrijedan bod u borbi za opstanak iako je od 75. minute igrao bez isključenog Nenada Milijaša.