UMJESTO PREOKRETA - PORAZ / City kaznio veliku grešku Modrićevih Spursa

U prvom od dva nedjeljna derbija u Premiershipu, Manchester City je na stadion Etihad pobijedio izravnog konkurenta za naslov prvaka Tottenham 3:2 postigavši pobjednički gol u četvrtoj minuti sudačke nadoknade.

22.1.2012.
16:48

Nakon prvog poluvremena bez golova, City je poveo u 56. minuti golom Samira Nasrija. Tri minute kasnije Joleon Lescott je povisio prednost domaćina, no već minutu kasnije Jermain Defoe je smanjio na 2:1. Gareth Bale je sjajnom pogotkom sa 20 metara u 65. minuti vratio sve na početak.

U samoj završnici utakmice Spursi su mogli i do potpunog preokreta, no Jermain Defoe je promašio zicer. Kazna je stigla u četvrtoj minuti sudačke nadoknade kada je Ledley King u kaznenom prostoru oborio Maria Balotellija, a talijanski napadač potom sigurno realizirao kazneni udarac.

Luka Modrić je odigrao cijeli susret za Spurse, Niko Kranjčar je utakmicu pratio s klupe za pričuve, dok Vedran Ćorluka ponovo nije bio u krugu kandidata za nastup.

Ovom pobjedom City je pobjegao Spursima na osam bodova višak. Danas se još sastaju Arsenal i Manchester United.