FA CUP / Chelsea i Manchester lako u polufinale

Momčad Guusa Hiddinka slavila je 2-0 na gostovanju protiv drugoligaša Coventryja, a Alexa Fergusona kod Fulhama 4-0.

7.3.2009.
19:49

Chelsea i Manchester United lako su izborili polufinale FA Cupa. Chelsea je s 2-0 u gostima svladao Coventryja. Pogotke su postigli Didier Drogba i branič Alex (73.).

Chelsea je u vodstvo doveo Didier Drogba već u 15. minuti, udarcem ljevicom u desni gornji kut iz sredine kaznenog prostora, a pobjedu je potvrdio branič Alex u 72. minuti, udarcem glavom u donji desni kut nakon ubacivanja Ricarda Quaresme s lijeve strane.

Iako je menadžer Alex Ferguson odmarao svoje najbolje igrače iz prve postave, Manchester je 4-0 u gostima deklasirao Fulham. Prva dva pogotka postigao je Tevez (20., 35.), niz je trećim pogotkom nastavio Rooney (50), a zaključio Park devet minuta prije kraja utakmice.

Škotov je sastav do pobjede predvodio vrlo dobri Argentinac Carlos Tevez. Posebno je atraktivan bio drugi pogodak, koji je Tevez s dvadesetak metara udaljenosti poslao u daljnje rašlje domaćeg vratara, iskusnog Australca Marka Schwarzera.