PRVACI SLAVILI U ZAGREBU / Cedevita se oprostila od Eurolige

Bila je ovo sedma pobjeda pirejskog sastava koji vodi u skupini, dok je Cedevita na začelju s dvije pobjede i sedam poraza.

6.12.2012.
20:20

ZAGREB - U susretu devetog kola C skupine Eurolige košarkaši Cedevite su u Košarkaškom centru Dražen Petrović izgubili od aktualnog prvaka Europe grčkog Olympiakosa 62:84 i ostali bez izgleda za plasman u TOP 16.

Cedevita je odlično otvorila utakmicu, vodila je 9:2, no Grci su se brzo vratili i na koncu prve četvrtine imali su tri koša viška (21:18). Domaćin je i u drugoj dionici zadržao rezultatski priključak pa se na veliki odmor otišlo prednošću gostiju 40:37. Nažalost, u trećoj četvrtini uslijedio je slom hrvatskog sastava. Europski prvak je ubacio u brzinu više i taj dio igre je dobio 24:11. Posljednji dio igre bio je tek odrađivanje posla.

Najefikasniji igrači u redovima Cedevite bili su VladoIlievski sa 14 koševa i BraceyWright sa 11 koševa. PredragŠuput je dodao devet, a MiroBilan i MarquesGreen po šest koševa. U redovim Olympiakosa najbolji su bili VasilisSpanoulis sa 14 koševa, te po pet skokova i asistencija, StratosPerperoglou sa 12 koševa, te GeorgiosPrintezis sa 11 koševa.