BRAZIL ODIGRAO BRAZILSKI / Brazilci ponizili Portugalce

Peterostruki svjetski prvaci odigrali su jednu od svojih najboljih utakmica u posljednjih nekoliko godina, deklasiravši na domaćem terenu u Brasiliji Portugal 6:2!

20.11.2008.
7:47

Brazilci su odigrali baš brazilski.

Ipak, nije sve počelo dobro za Dungine izabranike.

Gosti su poveli već u 4. minuti pogotkom Dannyja, no domaćin uzvraća samo četiri minute kasnije preko Luisa Fabiana. Potpuni preokret uslijedio je, opet u režiji Luisa Fabiana, u 23. minuti te se s tim rezultatom otišlo na odmor.

U nastavku peterostruki prvaci svijeta još podižu nivo igre i pritisak na portugalsku obranu što rezultira povećanjem vodstva na 3:1. Strijelac je u 55. minuti bio Maicon. Samo dvije minute kasnije obrana gostiju ponovno je kapitulirala, i to ponovno pred Luisom Fabianom koji svoju veliku partiju okrunjuje hat-trickom.

Gosti smanjuju na 4:2 u 62. minuti preko Simaa, no rezultat se mijenja samo tri minute kasnije kada pogodak za domaćine postiže Elano.

Konačnih 6:2 i točku na "i" odlične predstave Brazilaca, postavlja Adriano u sudačkoj nadoknadi.