BAYERN PRATI HOFFENHEIM / Bayern se ne liječi aspirinom

Nakon 15 kola na čelu Bundeslige je i dalje Hoffenheim, a prati ga minhenski Bayern.

29.11.2008.
17:18

U 15. kolu Bundeslige Bayern je u borbi za drugo mjesto na ljestvici pobijedio na gostovanju izravnog rivala Bayer iz Leverkusena rezultatom 2:0. Momčad Jürgena Klinsmanna u vodstvo je doveo Luca Toni u 59. minuti. Zabio je glavom, nakon što mu je s lijeve strane lijepo nabacio Ze Roberto. Na 2:0 je poslije asistencije Riberyja u 82. minuti postavio Miroslav Klose.

Hit momčad sezone, nogometaši Hoffenheima pobijedili su treću utakmicu uzastopno i osmu u posljednjih devet bundesligaških nastupa. Stoga i nakon 15 kola uvjerljivo drže prvo mjesto. U subotu su na svom privremenom stadionu u Mannheimu pobijedili Arminiju iz Bielefelda 3:0, a tri su boda praktički već osigurali do 11. minute, kada su vodili 2:0. Zabili su njihovi ponajbolji igrači: napadač Vedad Ibišević (17. gol u sezoni) i veznjak Carlos Edu.

Od ostalih rezultata, spomenimo da je Werder na svom stadionu deklasirao Eintracht pobjedom od 5:0.