ARGENTINA POKAZALA MOĆ U BUENOS AIRESU: / Messi zabio hat-trick i asistirao, kapetan pokazao što se sprema Vatrenima

Suparnici Vatrenih u Rusiji pokazali su koliko su jaki prijateljskoj utakmici.

30.5.2018.
8:23

Nogometaši Argentine rutinski su odradili pripremnu utakmicu uoči polaska na Svjetsko prvenstvo. Na stadionu Alberto J. Armando u Buenos Airesu s četiri gola u mreži ispratili su Haiti, 108. reprezentaciju svijeta po Fifinoj ljestvici.

Prvom ime susreta bio je kapetan Lionel Messi. On je na ovom susretu došao do šestog hat-tricka u dresu reprezentacije i 47 u karijeri.

Prvi je gol dao iz penala u 17. minuti. Za povećanja vodstva zabio je u 58., a treći put na utakmici loptu je u mrežu gurnuo u 66. minuti.

Nije se Messi tu zaustavio. U 69. minuti asistirao je Sergiju Agueru za konačnih 4-0.

Argentina je, inače, zaigrala je u formaciji 4-3-3, s Messijem, Higuainom i Di Marijom u napadu. Iza njih bili su Lanzini, Lo Celso i Mascherano, dok je su obrani bili Salvio, Otamendi, Fazio, Tagliafico. Branio je Willy Caballero.

Messi i društvo držali su loptu u posjedu 76 posto vremena te su uputili 21 šut od kojih 11 u okvir. S druge strane njihovi suparnici su uputili su amo jedan šut, ali on nije išao u okvir gola tako da obrana Argentine nije zapravo ozbiljno testirana.