PREUZMITE OVIH 50 DOLARA /

i trgujte hrvatskom kunom na svjetskoj burzi!

FXLider svim posjetiteljima Net.

28.4.2015.
12:08
VOYO logo

Preuzmite 50 dolara OVDJE i trgujte kunom.

Nedavna odluka ECB da počne s programom kupovine obveznica negativno se odrazila na vrijednost eura a time i hrvatske kune. U odnosu na dolar hrvatska valuta je od sredine 2014. godine do danas pala oko 30%.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

’Prije globalne financijske krize 2008-09 godine, ekonomija Hrvatske ostvarivala je zdrav rast od 4-5% na godišnjem nivou, prihodi su udvostručeni dok su ekonomske i socijalne prilike drastično bile popravljene. Ipak, prolongirana kriza stavlja na test ovaj napredak a ekonomija Hrvatske je provela šest godina u recesiji, da bi prvi rast GDP-a od 0.3% bio ostvaren tek u četvrtom kvartalu 2014. godine.’ kažu u FXLider-u.

Proces privatizacije velikih javnih preduzeća kao i mogućnost pristupa EU fondovima (neto vrednost 2% od GDP-a na godišnjem nivou) takodjer bi trebalo pomoći izgledima rasta u budućnosti. Pored toga, strukturne reforme koje je provela vlada Hrvatske u sektorima rada, mirovina, produktivnosti i socijalne pomoći, zajedno sa rastom investicijske klime takodjer bi trebalo stimulirati daljnji rast zaposlenosti i produktivnosti. Ipak izgledi ekonomskog rasta u kraćem roku i dalje ostaju teški.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

’Tokom siječnja 2014. godine stopa nezaposlenosti dostigla je 23.60% a trenutno se nalazi na 19.70% pri čemu je stopa nezaposlenosti mladih čak 46.4%. Privatni sektor ponio je najveći dio tereta krize a najveće smanjenje broja radnih mjesta bilo je u tvorničkoj proizvodnji, građevinarstvu i trgovini. Javni dug je početkom godine dostigao 80.6% GDP-a pri čemu se očekuje da se do 2020. godine popne na 94%. Udio privatnog sektora u GDP-u od 2007. godine ostalo je na 70% što je u prosjeku niže nego kod drugih članica zone eura. Da bi se ostvario rast privatnog sektora neophodne su nove mjere kako bi se liberaliziralo tržište i restrukturirala struktura kompanija’ navode u FXLider-u.

Preuzmite 50 dolara OVDJE i trgujte kunom.

Kuna po frekventnosti trgovanja spada u relativno minorne valute. Većina investitora preferira trgovinu eurom koji je i samoj kuni glavna referentna valuta. Na visinu javnog duga Hrvatske dobrim dijelom utječe i devizni tečaj kune, a njen odnos s dolarom dobrim dijelom je pod utjecajem odnosa eura i dolara. Hrvatska ekonomija u velikoj mjeri ovisi od trgovine s drugim zemljama zone eura tako je pod velikim utjecajem europskih tokova uključujući i financijske krize. FXLider ima ekskluzivnu suradnju sa Fortrade Limited – kompanijom autoriziranom i reguliranom u UK od strane FCA (Financial Conduct Authority) pod licencom broj 609970. Pored dolje navedenog odricanja od odgovornosti, ovaj materijal ne predstavlja ponudu , ili zahtjev za izvršenje transakcije bilo kojim financijskim instrumentom. Društvo Fortrade ne prihvaća nikakvu odgovornost za bilo kakvu upotrebu koja može biti sačinjena od ovih komentara ili za posljedice koje proizlaze iz njih. Ne daju se nikakve izjave niti garancije za točnost i potpunost informacija. Sukladno tome svaka osoba postupa u tom smislu u potpunosti na osobni rizik. Svako osigurano istraživanje ne uzima u obzir specifične investicijske ciljeve, financijsku situaciju i potrebe određene osobe. Ono nije sastavljeno u skladu sa zakonskim zahtjevima, osmišljen da promovira nezavisnost investicijskog istraživanja kao takvog.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
FNC 20 PROPUŠTENE
Gledaj odmah bez reklama
VOYO logo
Još iz rubrike
Image
"Osjećaj kao iz sna postao stvarnost…" /

Četvrta dobitnica u nagradnoj igri Uhvati 100.000 eura u Cro Casinu