Oca i sina - Miroslava i Marka Miškovića u petak je u pritvoru posetila najuža porodica, dozvoljeno im je da dobijaju hranu spolja, odeću, dnevne novine, a mogu da imaju i TV.
Najbogatiji Srbin smešten je sa još jednim zatvorenikom, čiji identitet je sakriven, u ćeliji od 10 kvadrata. Miškovićev cimer je iz drugog postupka, jer prema pravilima osumnjičeni iz istog predmeta ne mogu da se viđaju dok su u pritvoru.
Svaka ćelija pritvorske jedinice Specijalnog suda ima WC šolju i tuš sa lavaboom koji je odvojen paravanom.
Kako navodi Blic, Miškoviće je posetila supruga i majka Ljiljana Mišković, kao i ćerka, odnosno sestra Ivana Mišković i zet Goran Karić.
Kurir piše da će Mišković senior uskoro biti prebačen u takozvani "Hajat" Centralnog zatvora, gde je nekada boravio i Slobodan Milošević, jer tamo postoje uslovi da boravi sam u ćeliji. U Narednih nekoliko dana o njegovoj ishrani počeće da brine restoran koji sam izabere, jer navodno ne može da jede zatvorsku hranu.
Sve po meri potreba
O poštovanju ljudskih prava vlasnika "Delta holdinga" Miroslava Miškovića dok je u pritvoru brinuće sudija za prethodni postupak Specijalnog suda koji će, shodno Zakoniku o krivičnom postupku, odobravati pojedinačne posete članova porodice i druge privilegije koje nisu u suprotnosti sa pritvorskim životom, prenosi Tanjug.
Mišković u pritvoru nema pravo ni na kakve telefonske razgovore, može da se pretplati na dnevnu štampu, na ručak koji bi mu stizao iz restorana u ćeliju, a porodica i prijatelji bi mogli da mu uplate novac na zatvorski račun koji bi trošio u zatvorskoj kantini.
Omogućeno mu je i da nosi svoju odeću i obuću, gleda televizor, koristi kompjuter, ali ne i Internet.
Imaće kao i ostali pritvorenici pravo na dva sata šetnje u zatvorskom dvorištu kao i na lekarske preglede ukoliko su neophodni.
Vlasnik Delta holdinga od srede je u pritvorskoj jedinici Specijalnog suda u Beogradu, ali bi uskoro mogao da bude prebačen u Okružni zatvoru Beogradu koji se nalazi u Bačvanskoj ulici.
Mišković i njegov sin Marko uhapšeni su u sredu ujutru a 14. decembra im je sudija za prethodni postupak odredio pritvor do 30 dana.
Ukoliko nađe da i posle 30 dana stoje razlozi za pritvor, krivično vanpretresno veće suda može da im ga produži za još do dva meseca, a nakon toga o pritvoru odlučuje Apelacioni sud.
Pritvor prema zakonu, može da traje šest meseci bez optužnice, a po njenom podizanju najviše četiri godine - do donošenja prvostepene presude.