Nakon što je saznala da roditelji planiraju da je udaju, jedanaestogodišnja devojčica Nada al-Ahdal iz Jemena, pobegla je od kuće.
Devojčica je pritom svoju sudbinu podelila sa celim svetom, a video je postavljen na Jutjub kanalu.
Devojčica je u video snimku koji traje više od dva minuta, objasnila da su njeni roditelji želeli da je udaju van njen volje, zbog čega je morala da pobegne kod ujaka.
- Ja nisam stvar na prodaju. Radije ću se ubiti nego tako da živim. Zašto nam to radite? Ko vam daje pravo da uništavate naše detinjstvo, našu dečju nevinost? Ja sam uspela da pobegnem, šta će se dogoditi drugim devojčicama - rekla je Nada.
Ona u snimku pita svoje roditelje da li imaju imalo saosećanja prema njoj, jer bi ona radije bila mrtva nego da se uda.
Rekla da ona nije jedina koju prisiljavaju na brak, da se u njenoj zemlji prisilan brak može dogoditi svakom detetu, a da bi izbegla takvu sudbinu, deca skaču u more.
Takođe, pominje svoju tetku, koju su udali sa 13 godina i koja se zbog toga polila benzinom i spalila.
- Ubili ste naše snove, ubili ste sve u nama. Nema više ničega. Ovo je kriminal! - kaže Nada.
Jedanaestogodišnja devojčica ponavlja da neće da se udaje jer tako neće imati nikakav život niti će imati obrazovanje.
Devojčica završava snimak porukom roditeljima - Završila sam sa vama, uništili ste mi snove -
//www.youtube.com/embed/6CWPKB6lgS4 Roditelji ove devojčice imaju i osamnaestogodišnju ćerku, koju su više puta verili do sada, uzimajući kaparu, koju bi zadržali nakon otkazivanja svake od veridbi.
Zarada, nažalost, nije jedini razlog zbog koga roditelji iz Jemena udaju svoje devojčice u ovim godinama.
Naime, plemenski običaji ovde imaju važnu ulogu, uključujući i verovanje da su ovako mlade neveste poslušnije žene, mogu roditi više dece, kao i da ih je lakše držati podalje od iskušenja.
U septembru, 2010. godine, dvanaestogodišnja jemenska devojčica je umrla, nakon što se tri dana mučila porađajući se, prijavila je lokalna organizacija za ljudska prava.
Jemen je nekada doneo zakon da je minimalan dozvoljen broj godina za stupanje u brak 15, ali ga je Parlament uklonio devedesetih godina, govorivši kako bi roditelji trebalo da odrede kada će im se ćerke udati.