Umjesto da izbjegavate jela s crnim i bijelim lukom kao i neke vrste sira, zadahu se suprotstavite hranom. A dovoljan je samo zalogaj, ili čak samo sok.
Limun Uz jela od ribe za dekoraciju se obično koriste kriške limuna. Pocuclajte ili barem izgrickajte jedan komadić kako bi limunov sok ublažio miris bijelog luka. Možete popiti i mineralnu vodu s kriškom limuna ili uzeti bombone za osvježavanje dana s okusom limuna. Limunska kiselina trenutno će neutralizirati neugodne bakterije.
Peršin i ostalo začinsko bilje Nekoliko listića peršina na tjestenini i neodoljivom umaku iz kojeg se širi jedinstveni miris bijelog luka možda tu nisu slučajno. Grickanjem peršina ispušta se ulje koje osvježava dah. Isto djeluju bosiljak i ružmarin. Jabuke
Kao čistačice zuba i osvježivači daha, jabuke su zaista najbolje prijateljice usne šupljine. Hrskave kruške i mrkva također su djelotvorne. Imaju visok postotak vlakana, što u kombinaciji sa slinom učinkovito uklanja sve ne tako masne čestice.
Egzotični začini Ako ste ljubitelj drugačijih okusa, uzmite anis, korijandar, komorač ili đumbir. Štapić cimeta također uništava neke štetne bakterije koje se nastanjuju u usnoj šupljini. Ovi začini posebno su korisni nakon šalice kave: ne samo da će eliminirati neugodne mirise, nego će i slatko zamirisati dah.
Jogurt Određene vrste voća i nezaslađeni jogurt nisu samo učinkoviti u uklanjanju lošeg daha, već mogu spriječiti njegovu pojavu. Pola šalice jogurta smanjuje visinu hidrogen-sulfida (uzroka neugodnog zadaha) u ustima.
Bobičasto voće, kao što su lubenice, naranče, kivi i ostalo voće bogato vitaminom C, također uklanjaju 'smrdljive bakterije'. Započnite i završite dan jogurtom i voćem i više nikada nećete morati brinuti o mentol bombonima u svojoj torbici.
Vezani članci:
arti-201102140335006 arti-201106060907006