Branimir Budetić nastavio sjajan niz iz Pekinga!

Hrvatski paraolimpijac Branimir Budetić osvojio je brončanu medalju u bacanju koplja na Paraolimpijskim igrama u Londonu.

5.9.2012.
23:47

U finalu je naš 22-godišnji Zagrepčanin imao treći najbolji hitac (56.78 m), iza Iranca Nikparasta (63.15) te pobjednika Kineza Zhua (64.38 - svjetski rekord) te se okitio brončanom medaljom. Nastavak je to na sjajan uspjeh iz Pekinga 2008. kada je osvojio srebrnu medalju. Mihovil Španja zauzeo je peto mjesto u finalu na sto metara prsno na Paraolimpijskim igrama u Londonu.

Nakon što je izborio finale s drugim najboljim vremenom, u završnoj trci otplivao je s vremenom 1:28.45, što je bilo osam sekundi i 28 stotinki slabije od pobjednika, Ukrajinca Bohodajka (1:20.17) koji je srušio svjetski rekord. Podsjetimo, naš plivač u rodni Dubrovnik vratit će se s broncom na 100 metara leđno. U bacanju koplja Milka Milinković zauzela je deseto mjesto.