arti-201005060372006Splitski gradonačelnik Željko Kerum je posao prodaje tih objekata prenio na odvjetnički ured, koji za njegovo vlasništvo traži nove vlasnike. Na prodaju nekretnina u Zagrebu, koje je kupovao u vrijeme kad se činilo da je posao s nekretninama najlukrativniji i da bi se njihovom preprodajom mogao zavrtjeti unosan biznis, Kerum se odlučio zbog naoko jednostavnog razloga – prodaja nekretnina je core business tvrtke Kerum ING d.o.o., jedne od njegovih kompanija, piše Jutarnji list.
Kerum bivšu tvornicu Nada Dimić, kafić Lažni svjedok, kultni restoran Šumski dvor na Prekrižju i kino Central očito nikada nije planirao staviti u novu ili prvobitnu funkciju nego samo preprodati i pritom zaraditi.
Sam Kerum nije opovrgnuo prodaju nekretnina, nego je rekao da o tome ne može govoriti jer se ne želi naći u sukobu interesa.
''Točno je da je moja imovina u Zagrebu vrijedna oko 50 milijuna, a u cijeloj Hrvatskoj oko 300 milijuna eura. Mogu samo reći da 20 godina redovno isplaćujem plaće, uredno podmirujem sve svoje obveze i do sada sam platio oko šest milijardi kuna poreza. O svom biznisu i nekretninama ne želim govoriti jer je to moja privatna stvar'', rekao je.
Jutarnji list od njegovih bliskih suradnika doznaje da obnavljanje i dovršetak objekata u Zagrebu nije u prvom planu njegova poslovanja. Planovi o pretvaranju Šumskog dvora na Prekrižju u elitni restoran, poput milanskog Cavallija, ili, pak, izgradnja trgovačkog centra s podzemnom garažom pokraj tvornice Nada Dimić, ostali su samo mrtvi projekti na papiru.
arti-201005030788006Doznaje se i da zagrebački objekti nisu jedini na prodaju. Naime, kako piše Jutarnji, prodaju se i Kerumove nekretnine u Splitu i Opatiji, a već je prodao zgradu NAMA-e u Vukovaru te zemljište na Žnjanu. Njegov odlazak u politiku često se povezuje s glasinama da je njegovo poslovno carstvo zapravo počelo propadati.
Prethodni članak:
arti-201005060611006