Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
Brak&veze /

I karijeristica i domaćica

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx

'Zavidim ti, ti imaš slobodu!' K... ja imam! Pomislila sam, ali sam šutjela k'o pi... A tako sam se i osjećala. Sram me priznati, ali osjećala sam neko prikriveno zadovoljstvo. Dakle, nisam samo ja u banani!

Epizoda iz života

Prijateljica mi je plačnim glasom ispričala kako su se muž i ona neku večer gadno zakačili zbog njenog posla. Imala je rok za žalbu i te je večeri jadnička muža zapao težak zadatak da dijete odvede u park, dâ mu večeru, okupa (čitaj: opere ruke!) i stavi u krevet. U pola devet histerično zove pobjesnjeli muž i strašnim glasom zapovjedi nek' se iste sekunde dovuče i urazumi dijete koje, usput, nije uspjela ni odgojiti. U pozadini se čuje vriska i lom. Kad je došla kući u predinfarktnom stanju, krajičkom je oka skenirala stan. Bomba. Hirošima. Mala izvan sebe, crvena i podbuhla od plača. Bila je obučena u neki neidentificirani odjevni predmet.

'Koji vrag to ima na sebi?' pitala je ozbiljno. Muž je dodatno poludio ‒ kakvo glupo pitanje.

Tek kad se malo pribrala i iščupala dijete iz odjeće koja je ozbiljno prijetila da će joj zaustaviti cirkulaciju, shvatila je da joj je muž navukao odjeću plišanog medvjeda ‒ to mu je vjerojatno bilo pri ruci!

'Možeš li ti to zamisliti? Od kad se mala rodila, oblačim je isključivo u haljinice i suknjice! On kao da tri godine nije primjećivao da mala ne nosi hlače, osim po najgoroj zimi!', izbezumljeno je ponavljala.

'Bio je nabrijan i jedva je čekao da me proglasi najgorom majkom i ženom, a ja sam samo razmišljala o žalbi i sranjima koja ću imati ako je do ponoći ne predam na pošti!'

Tko voli, nek’ izvoli

Kako običnim riječima objasniti da je u našem modernom i suvremenom svijetu žena svojevoljno pristala na ulogu kućanice? Pa makar i moderne? Kako smo se mi moderne, mlade i suvremene žene mogle tako gadno usositi?

Kad kažem mi, ne mislim na mlade žene kojima je jedini cilj ukebati nekog bogataša, isisati mu svu lovu i do kraja života uživati u šopingu, masažama, frizerima i dubljenju na trepavicama. Ne vjerujem da takav stil života može biti zanimljiv i inspirativan, no ‒ tko voli, nek’ izvoli!

Možda se u toj kategoriji opet pojavi neka koja se zasitila ručavanja i obilazaka svjetskih metropola u kojima je šopingirala u najekskluzivnijim dućanima i napiše knjigu prepunu pametnih savjeta. Knjiga postane bestseler pa može reći da joj život nije isprazan. Knjiga postaje edukativno štivo pogodno za sve žene, pa i za blagajnicu u Kerumu. Jer kako bi ona znala da je Takenoko ili Spoon idealno mjesto za ručak nakon osam sati provedenih na nogama?

Rozi Kugli Ženska posla

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Regionalni portali
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike