Uređaj koji su osmislili liječnici na Institutu za regenerativnu medicinu Wake Forest u budućnosti bi se mogao koristiti i na drugim vrstama rana.
Sam uređaj se sastoji od spremnika u kojem se nalazi mješavina stanica kože, matičnih stanica i hranjivih sastojaka, te kompjuterski kontroliranog raspršivača koji stanice prska točno tamo kamo trebaju doći.
Uređaj radi slično kao inkjet printer. Na kožu prvo nanosi sloj fibroblastnih stanica, a nakon toga sloj zaštitnih keratinocitnih stanica. Oba sloja sadrže i nešto nerazvijenih stanica kože.
Na testovima s laboratorijskim miševima, ozlijeđena koža je zarasla za dva tjedna. U usporedbi s uobičajenim presađivanjem kože, gdje oporavak traje pet tjedana, ovo je revolucionaran rezultat. Nadalje, miševi koji su tretirani novom tehnikom imali su manje ožiljaka i bolji oporavak krzna, jer su se matične stanice bolje uklopile u različite vrste ozlijeđenog tkiva.
Nakon uspješnog eksperimenta s miševima, znanstvenici u Wake Forestu su prešli na testove sa svinjama, a ako se oni pokažu usprešnima, krenut će eksperimenti s ljudima. Dodatno, Wake Forest tim surađuje s američkom vojskom kako bi iskoristio ovu tehnologiju za brže zacijeljivanje rana od metaka i eksplozija.