Toplinu stvara konstantnim mahanjem perajama a koristi ju da bi bila sto uspjesniji lovac u hladnim morskim dubinama.
Vecina stvorenja u dubini su spora zbog niske tjelesne temperature, pa se i ondasnji grabezljivci uglavnom oslanjaju na iznenadne napade iz zasjede. Opah si s druge strane moze priustiti i dugotrajnije gonjenje zrtve sto joj daje prednost kako pred ostalim predatorima, tako i lovinom.
Tuna i neke vrste morskih pasa mogu ugrijati odredene dijelove tijela poput plivajucih misica, mozga i ociju da uspjesnije traze hranu u hladnim dubinama ali se moraju s vremena na vrijeme vratiti na povrsinu da bi zastitili vitalne unutarnje organe od efekata hladnoce.
Tjelesna temperatura mjeseceve ribe uvijek je oko 4-5 stupnja Celzijusa iznad okolne morske temperature, a zahvaljujuci zagrijavanju cijelog tijela ne mora izlaziti svako malo na povrsinu vec moze neograniceno ostati pored izvora hrane.
Znanstvenici su otkrili da su opah toplokrvne tako sto su ih oznacili i pratili uz obalu Kalifornije te mjerili njihovu tjelesnu temperaturu i temperaturu okolne vode.
Opah je tamnocrvene boje s bijelim tockama i svjetlocrvenim perajama. Tezi do 90 kila i velicine je automobilske gume, ali vise ovalnog oblika. Nastanjuje sve svjetske oceane, a vecinu vremena provodi na dubinama do 400 metara, gdje lovi ribe i lignje.