Lansiranje bi se trebalo dogoditi ovoga svibnja, dok je razvoj satelita trajao je četiri godine.
Kina je država koja izbacuje najviše stakleničkih plinova, te se obavezala smanjiti emisiju kako bi služila kao primjer drugim zemljama koje se slabo trude usporiti klimatske promjene. Prošle je godine Kina najavila program koji će joj pomoći u potpunom zaustavljanju rasta emisija do 2030.
Ako lansiranje satelita prođe uspješno, Kina će biti treća zemlja u svijetu koja će koristiti satelitsku tehnologiju za promatranje stakleničkih plinova. Prvi je tu metodu počeo koristiti Japan 2009. godine, a zatim i Sjedninjene Države 2014.
Ti bi sateliti trebali pomoći Kini da prošiti svoje istraživanje emisija, s obziom da ta država trenutno može samo prikupljati podatke sa zemlje. Mnogi tvrde kako su trenutačni podaci o kineskim emisijama dosta netočni, te bi sakupljanje detaljnijih i preciznijih podataka utjecalo i na druge države širom svijeta.
Kina temelji svoje procjene o emisijama na količini potrošene sirove energije, koristeći proračune iz drugih podataka koji koriste potrošnju energije, poput industrije, poljoprivrede, promjena korištenja zemlje te količine otpada.
Nakon što su Sjedinjene Države lansirale svoj satelit za promatranje ugljika prije godinu i pol dana, NASA je otkrila svjetsku mapu koncentracija ugljik dioksida koja je koristila 600.000 točaka na kojima su mjerenjem dobiveni podaci.