Novi predsjednik HGZ-a /

'Vukovar zaslužuje spuštanje tenzija'

Image

'Vukovar je grad heroj i zaslužuje razuman pristup i spuštanje tenzija na zemlju', odgovorio je Miljavac na upit novinara kako tumači posljednja događanja u Vukovaru zbog uvođenja dvojezičnosti.

10.11.2013.
16:22
VOYO logo

Pavao Miljavac novi je predsjednik Hrvatskog generalskog zbora (HGZ), jednoglasno je danas odlučeno na izbornoj skupštini HGZ-a u Vukovaru, a taj umirovljeni general i bivši ministar obrane poručio je kako Vukovar kao grad heroj zaslužuje razuman pristup i "spuštanje tenzija na zemlju".

Na izbornoj skupštini Zbora odlučeno je i da se, uz suglasnost njegove obitelji, članom Zbora posthumno proglasi jedini vukovarski general, heroj Blago Zadro. Miljavac je napomenuo kako je odluka o održavanju izborne skupštine HGZ-a u Vukovaru donesena prije osam mjeseci, te da Zboru nije namjera podizati tenzije u Vukovaru.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

"Vukovar je grad heroj i zaslužuje razuman pristup i spuštanje tenzija na zemlju", odgovorio je Miljavac na upit novinara kako tumači posljednja događanja u Vukovaru zbog uvođenja dvojezičnosti.

Ustvrdio je kako bi svi zajedno trebali sjesti za stol i pronaći rješenja za aktualne probleme u Vukovaru, a ne "stvarati podjele na žrtvama Vukovara". Najavio je da će dio članova HGZ 18. studenoga biti u Koloni sjećanja u Vukovaru, a dio u Škabrnji.

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Miljavac je podsjetio da je HGZ neprofitna, nevladina udruga, istaknuvši da bi ulazak politike u Zbor bilo pogubno za tu udrugu, te će u daljnjem radu, uz brigu za branitelje, nastojati dati svoje mišljenje oko najvažnijih društvenih tema, sve u cilju iznalaska pozitivnih rješenja.

Uz generala Miljavca novinarima se obratio i umirovljeni general Marinko Krešić, koji je HGZ vodio zadnjih osam godina, te umirovljeni general Josip Čuletić. Sva trojica su bitku za Vukovar u Domovinskom ratu ocijenili ključnom bitkom koja je dala vrijeme Hrvatskoj da se naoruža i organizira vojsku.

Najavili su organizaciju okruglih stolova o bitkama u Domovinskom ratu kako bi dali svoj doprinos istraživanju Domovinskog rata jer sada, upozoravaju, knjige o ratu pišu oni koji u njemu nisu sudjelovali.

Komentirali su i najavu snižavanja braniteljskih mirovina, istaknuvši da ih najviše boli to što se braniteljske mirovine uopće smatraju privilegiranima. Iznijeli su podatke da je tzv. povlaštenih mirovina u Hrvatskoj preko 140.000, od čega je braniteljskih 60.000.

Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
Tekst se nastavlja ispod oglasa
FNC 20 PROPUŠTENE
Gledaj odmah bez reklama
VOYO logo