Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
ŠTO NAS JOŠ ČEKA? /

Zima ne posustaje: Do vikenda snijeg, a evo kada stiže novi obrat

Za vikend uglavnom suho, sunčanije, ali čini se i prilično hladno, osobito u jutarnjim satima uz moguće izraženije minuse

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx

Naši krajevi do četvrtka ostaju na rubu anticiklone po kojem će nam stizati nešto vlažniji i hladniji zrak sa sjeverozapada kontinenta. No, u višim slojevima atmosfere nalazimo se između dva visinska vrtloga pa još postoji doza nepouzdanosti za zahladnjenje u drugo dijelu tjedna.

UTORAK

U noći će malo susnježice ili slabog snijega biti u dijelu unutrašnjosti, uglavnom oko gorja na zapadu Slavonije. Sutra ujutro i prijepodne tako prevladavajuće oblačno, ali oborine uglavnom prestaju. Kraća sunčana razdoblja možda na krajnjem istoku gdje će dan krenuti uz minuse.

Drugdje oko nule ili mali plus, a oko 8-9 °C duž Jadrana. Nešto promjenjivija naoblaka u Dalmaciji, jer će krenuti slab do umjeren istočni vjetar i jugo pa je tu izglednija još i koja kap kiše. Drugdje, dakle, uglavnom suho.

Poslijepodne u središnjoj i sjeverozapadnoj Hrvatskoj ostaje oblačno pa i tmurno, a bit će i malo čak hladnije nego danas. Temperatura najviše oko 4 ili 5 °C, ali bez svakako oborina.

I u Slavoniji, Baranji i Srijemu pretežno oblačno, ali manje oblaka, osobito prema istoku gdje se očekuju sunčana razdoblja, čak bi u Podunavlju sunčano moglo i prevladavati. Uz slab do umjeren jugoistočni vjetar bit će između 5 i 7 °C.

U Dalmaciji dosta oblaka, samo kratka sunčana razdoblja, moguće malo slabe kiše ili kakav kraći pljusak, izglednije krajem dana. Na jugu po umjerenom jug, drugdje mirnije, a temperatura malo niža, 12, 13 ili 14 °C.

Na većinom oblačnom sjevernom Jadranu i u gorju sporadično moguća samo slaba kiša ili rosulja, ali češće pa i lokalno jače oborine stižu krajem dana. Samo lokalno pod Velebitom umjerena bura. Temperatura između 10 i 12 °C, u gorju od 2 do 5 °C.

DO KRAJA TJEDNA NA KOPNU

U noći na srijedu i tijekom još hladnije srijede oborina će biti i na kopnu, nerijetko u obliku slabe susnježice ili snijega. Ne, u velikim količinama. U četvrtak malo toplije pred novo naoblačenje s čestom kišom krajem dana, ali nakon toga je prognoza temperature još uvijek nepouzdana.

Gotovo je sigurno da će u petak biti dosta oborina, moguće i obilnih, u višem gorju izgledno i snijega, a možda onog mokrog bude i u nizinama. Za vikend uglavnom suho, sunčanije, ali čini se i prilično hladno, osobito u jutarnjim satima uz moguće izraženije minuse.

DO KRAJA TJEDNA NA MORU

Na Jadranu pretežno oblačno sve do vikenda, povremeno s kišom i pljuskovima, u petak moguće i obilnijim. Umjereno jugo će baš tijekom petka okretati na buru na sjevernom dijelu, koja će se zatim proširiti duž cijele obale i u subotu pojačati.

Rastjerat će bura oblake, ali prije toga možda i ovdje nositi susnježicu ili snježne pahulje iz zaleđa. Uz razvedravanje se čini da će i ovdje osjetno zahladiti pa je i uz samo more krajem tjedna moguć jutarnji mraz.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Regionalni portali
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike