Točnije, NASA je imala natjecanje "Space Apps Challenge" u kojem se tražilo dizajniranje komponenti svemirske misije, a Puškaš i Poljarević su očito dali najbolje rješenje.
"Radi se o svemirskom habitatu na napuhavanje, ELA Modulu, koji je prošao na NASA-inom natjecanju 'Space Apps Challenge' u kategoriji Origami Space Recycled. Od natjecatelja se tražilo da dizajniraju i modeliraju, virtualno, s papirom ili 3D ispisom način pakiranja ključnih komponenti za svemirske misije s tim da se što više toga može staviti u što manji prostor svemirske letjelice. Mi smo predložili da se teret složi u origami strukturu, odnosno da se volumen što je moguće više stisne i zatim se po dolasku na željenu lokaciju raspakira u operativno stanje", pojasnio je Vladimir.
NASA je prepoznala ideju i dodijelila projektu ELA Module status Global Nominee na ovom natjecanju.
Vladimir Puškaš veliki je zaljubljenik u svemir i svemirske tehnologije, kaže da su ga putovanja u svemir privlačila odmalena te da nije niti slutio kako bi njegova rješenja mogla pridonijeti osvajanju svemirskog prostora.
Vladimir, inače Novljanin, iz rodnog kraja je otišao još za studija u Zagrebu nakon kojeg se počeo baviti sistemskom administracijom i edukacijom u području informacijskih tehnologija. S partnerima je osnovao "Festomat", "tvrtku koja razvija rješenja za brzi ulazak na razna događanja, bilo da su u pitanju koncerti, festivali ili konferencije". Tvrtka je registrirana u SAD-u.