Registracija
Ako imaš Voyo pretplatu, registriraj se istim e-mailom i čitaj net.hr bez oglasa! Saznaj više
Toggle password visibility
Toggle password visibility
Već imaš račun?
Obnovi lozinku
VELIKA ANKETA NET.HR-a: /

Za koga biste glasovali da se danas održava drugi krug lokalnih izbora?

Jučerašnji prvi krug lokalnih izbora dao je pobjednike u većini županija, no u gradovima, posebno u ovim najvećima pobjednici će se znati tek 4.

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx

Tako bitka za četiri najveća grada, Zagreb, Split, Osijek i Rijeku traje i dalje. Neki kandidati su u određenoj prednosti pred svojim konkurentima, no, kao i uvijek, postavlja se pitanje kamo će se u drugom krugu preliti glasovi onih birača koji su na listićima zaokružili kandidate koji se nisu probili u drugi krug.

Milan Bandić osvojio je 30,87 posto glasova Zagrepčana, te će se u drugom krugu sučeliti s Ankom Mrak Taritaš koja je dobila podršku 24,48 posto birača. Dio ostalih kandidata, primjerice Tomislav Tomašević, već je najavio kako će napraviti sve što mogu ne bi li Bandića skinuli s vlasti.

Veliki povratak na političku scenu u Splitu je doživio Željko Kerum. Osvojio je 30,40 posto glasova birača te u drugi krug ide s HDZ-ovim Androm Krstulovićem Oparom. Veliku ulogu u odabiru novog gradonačelnika odigrat će birači Marijane Puljak koja je u prvom krugu dobila 20,54 posto glasova.

Situacija nije riješena ni u Rijeci, iako je dugogodišnji gradonačelnik Vojko Obersnel odnio 40,88 posto glasova, a drugi je bio Hrvoje Burić sa svega 17,66 posto glasova.

Ni Osijek u prvom krugu nije dobio gradonačelnika. Ivan Vrkić (37,05) ima pozamašnu prednost pred Ivanom Šojat (17,17%)

 

403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike
Pročitaj i ovo
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Regionalni portali
403 Forbidden

403 Forbidden


nginx
Još iz rubrike