Hrvatska je ocijenila, kako je kazao Dačić, da je neprihvatljivo i da šteti bilateralnim odnosima "podizanje spomenika čovjeku koji je samoubilačkom akcijom prouzročio smrt 11 hrvatskih branitelja i neutvrđenog broja regruta iz JNA".
"Ovakav čin hrvatskog Ministarstva vanjskih poslova pokazuje da apsolutno nisu u stanju pogledati u svoje dvorište", izjavio je Dačić na konferenciji za novinare i dodao da je veleposlanica Nikolić "apsolutno odbila te kritike".
Podsjetivši da je Predsjedništo SFRJ proglasilo Tepića za narodnog heroja, Dačić je rekao da je potez hrvatske vlade "tragikomičan" i kako pokazuje da Hrvatska ne može u međunarodnim, a posebno u bilateralnim odnosima sa Srbijom tražiti ono što spaja, a ne ono što razdvaja.
"Mi smo spremni razvijati suradnju i dobrosusjedske odnose, ali s druge strane ne postoji nikakva osuda pokušaja rehabilitacije fašističke prošlosti", rekao je Dačić.
Vlada Srbije prošloga je tjedna odlučila da u Beogradu bude podignut spomenik Tepiću povodom 25 godina od njegove pogibije.
Milan Tepić, major Jugoslavenske narodne armije, proglašen je narodnim herojem 19. studenoga 1991. godine “za izvanredan podvig u borbi protiv neprijatelja prilikom njihova napada na kasarnu JNA u Bjelovaru”.
On je, naime, bio zapovjednik skladišta borbenih sredstava Barutana u selu Bedenik nedaleko od Bjelovara. Dana 29. rujna 1991. snage ZNG-a oslobodile su vojarnu Božidar Adžija na Vojnoviću, gotovo u samome središtu tog grada, što je bio jedan od najvažnijih vojnih objekata koji su osvojeni u Domovinskom ratu. Većina tamošnjih vojnika se predala, međutim, Tepić i još jedan regrut su se odbili predati. Umjesto toga, u samoubilačkoj akciji, raznio je skladište u kojem je bilo 170 tona eksplozivnih sredstava. Pritom je ubio 11 hrvatskih gardista.