"Na te smiješne optužbe špijunskog podzemlja nemam što reći", komentirao je Slavko Linić novinarima u Saboru ističući kako ne postoji nikakva afera vezana uz poslovanje Hrvatskoga fonda za privatizaciju (HFP) dok mu je bio na čelu.
Naglasio je da je HFP u njegovo vrijeme raspisao čak 34 natječaja, a Upravni odbor uvijek je pazio da se osiguraju kvalitetna jamstva za slučaj neuspjeha u vođenju privatiziranih tvrtki.
"U tom dijelu nije bilo nikakvih primjedaba ni istraga", rekao je Linić, tvrdeći da se istrage protiv SDP-a daju u javnost, a onda godinama drže u ladicama i izvlače za dnevnopolitičke potrebe.
"A kad je u pitanju netko tko je aktivan u vlasti, odgovor na sumnje daje se u roku od 24 sata", rekao je Linić, ističući kako vjeruje da se tako pokušava "stvoriti balans u trenutku otvaranja istraga protiv HDZ-ovih dužnosnika".
Nacional tvrdi i da je Linić, zajedno s bivšim ministrom financija Matom Crkvencem, lobirao za ulazak Bayerische Landesbanke (BLB) u Hypo banku, a da je njegova umiješanost u aferu Hypo razlog protivljenja SDP-a da se Mladena Bajića ponovno imenuje na dužnost glavnoga državnog odvjetnika, što Linić također opovrgava.
"Mislio sam da, ako je u Klagenfurtu siguran vlasnik Hypo banke, neće biti problema ni za Hypo banku u Hrvatskoj. U tom dijelu nisam vidio drugo doli borbu za stabilnost bankarskog sustava u Hrvatskoj", objasnio je Linić.
Istaknuo je da ga je ponašanje BLB-a u Austriji, kao i prije u slučaju Riječke banke, razočaralo "jer je BLB opet kao kukavica pobjegao od problema", ali, dodao je, nazočnost te banke nije bila štetna za Hypo banku u Zagrebu.
"Za mene je to bilo samo određeno razočaranje, ali ulazak BLB-a zaustavio je priču o nestabilnosti u Hypo banci, koja je u Zagrebu kvalitetno poslovala", rekao je Linić.
Prethodni članak:
arti-201002020391006